» Poradna » Počítačové sítě

Problem s internetovým připojením při hraní

Zdravím,potřeboval bych poradit ohledně internetového připojení. Mám problém s internetem při hraní hry CS:GO (mám lagy). Měřil jsem rychlost internetu před spuštěním hry a rychlost byla 20Mbps. Když jsem byl cca 5 minut ve hře spustil jsem test znovu a rychlost spadla ke 2Mbps a tam se držela. Poté jsem hru vypl a spustil třetí test, rychlost byla zase stejná jako před zapnutím hry, tedy 20Mbps. Nevíte někdo čím by to mohlo být?OS:Win10Připojení skrze Wi-Fi cca 5 metrů od počítače. Ostatní online hry jedou bez problému.Budu vděčný za jakoukoli radu.

Odpovědi na otázku

Ahoj,začni zjištěním odezvy, rychlost je v tomto případě marginální.Použij ping s přepínači "-t -l 1200" pro ověření odezvy, ideálně současně spustit ping proti několika cílům, doporučuji: 1. tvůj Wi-Fi router (máš-li více routerů, pak raději hraniční), 2. cílový server CS:GO, 3. reference pro kontrolu (zkus public DNS Google).A o co jde? Sleduj jak se bude vyvíjet odezva vůči všem testovaným bodům. Pokud bude růst odezva pouze proti hernímu serveru (2.), pak je to problém hry, případně samotného serveru. Jestli bude růst ve všech případech (1., 2., 3,), je problém u tebe. Bude-li růst pouze mimo tvou síť (2., 3.) pak je problém buď u ISP nebo za jeho sítí.Pokračovat se pak dá s tím, co zjistíš.

Díky za rady. Dneska jsem to chtěl otestovat, ale vyskytla se další komplikace... internetové připojení omezeno. Každopádně to nebyla chyba routeru, protože na ostatních zařízeních internet normálně šel. Bohužel jsem to nestihl vyřešit a k tomu počítači se dostanu v neděli. Takže ping budu moct otestovat nejdříve v neděli. Do pondělí dám vědět k čemu jsem dospěl.

Dneska jsem měřil ping a hodnoty byly přímo šokující. K routeru se ping pohyboval asi takto:time=500ms time=754ms time=60ms time=2ms time=2ms time=2ms time=1501ms time=988ms time=662ms time=524ms time=3ms Pokud jsem nic nedělal držel se stabilně na 2-3ms, pokud jsem chtěl udělat jakýkoli úkon spojený s internetem ping vyskočil klidně k 1500ms.Podobný průběh jsem zaznamenal i v případě měření vzhledem ke googlu.Po připojení kabelu ping stabilní, nízký. Odezvu k hernímu serveru nebylo možné změřit, protože jsem se k němu nemohl připojit.Čím by to mohlo být? Nechce se mi věřit, že takový rozdíl udělá připojení skrze kabel/wifi.

Takže musíš začít připojením kabelu; jak ti radí níže / dříve. Opravdu to tak nemusí vypadat, ale Wi-Fi není z nejstabilnjěších spojení, obzvláště je-li sítí kolem tebe více. Jistým řešením může být přechod na 5GHz, ale to vyžaduje podporu na obou koncích (router, PC/notebook/mobil) a samotné to má velký útlum i přes jednu příčku (v závislosti na materiálu, samozřejmě).Každopádně, můžeš-li, natáhni kabel. Nemůžeš-li, platí předchozí věta (natáhni ho).Pokud bude problém přetrvávat, s největší pravděpodobností už nebude tebou řešitelný, ale budeš se muset obrátit na svého ISP. To však platí pouze za předpokladu, že chyba není na straně herního serveru, případně herního klienta - tohle pak nevyřešíš ani ty, ani ISP.

Jestli je zbytek domácí sítě normálně funkčně zapojený a jediná změna byla připojení po kabelu nebo připojení po WiFi, tak to asi nic jiného být nemůže. Podobně jako je tomu rčení, když to vypadá jako ho_no, smrdí to jako ho_no, tak co to asi může být. Jestli je v domácí síti víc prvků, jako například WiFi accespsoint/router na který se připojujete bezdrátem, ale kabelem jste se připojoval jinam, tak by to mohlo být ještě propojením těch krabiček, ale jinak to není na koho svést a bude to WiFi. WiFi to může být několika způsoby. Špatné ovladače, špatné nastavení, nefunkčnost některé části řetězce.Stálo by za to, napsat výrobce a model WiFi accesspointu/routeru a výrobce a model WiFi síťovky v počítači. taky napsaat jestli je v domácnosti jenom jeden WiFi router, nebo jich je tam víc. Z toho by mohlo být jasněji.

Připoj PC kabelem, mohlo by se to zlepšit

Rád bych ho připojil na stálo, ale nemám možnost vést kabel pod kobercem z důvodu vestavěných skříní. Každopádně zkusím, jestli přes kabel internet pojede.

Kabel moze mat aj 100 m, takze niekde popri stene.