» Poradna » Web a internet

Problém s internetem

Dobrý den,pokaždé, když něco stahuju na steamu (děje se to všude), tak se to stahuje ze začatku např. prvních 10 min. rychlostí 2.5 mbps, což odpovídá rychlosti mého internetu, ale po těch 10ti minutách stahovací rychlost klesne na 900kbps. Neví někdo, co s tím?

Odpovědi na otázku

Tak pokud to začne stahovat rychlostí 2,5 mbps, tak při změně na 900 kbps to není pokles, ale vlastně zrychlení...

Pravdepodobne máš problémy s prevodmi jednotiek. Alebo si srandu robíš.

2,5 milibitu za sekundu opravdu není velká rychlost. Ten problém s jednotkami bude asi jinde.

V tom případě vám navrhuji směnu.Nabízím 1 mg zlata za 1 kg zlata od vás.No není to skvělá nabídka?

Já rozhodně problémy s jednotkami a převody jednotek nemám. Zkus se trochu zamyslet, než ze sebe uděláš pitomce.

Změnit poskytovatele. Asi nemá rád stahovače.

Jsi na WIFI nebo na kabelu? Pokud na WIFI, zkusit se připojit přes kabel, jestli to bude dělat, případně kontaktovat poskytovatele a s ním tento problém řešit, tady ti asi nijak nepomůžeme.

Pokiaľ sa jedná o Steam (herná platforma) - máš v klientovi možnosti zmeniť server, na ktorý sa pripájaš.K "sťahovaniu" - nikdy tam nebolo rovnomerné - a ani nebude. Zo Steamu (ak sťahuješ) sa k tebe sťahujú z ich serverov tzv. bloky, ktoré sa u teba v PC spájajú do jedného celku. A aj podľa zaťaženia serveru, rýchlosti ukladania na tvojom PC, veľkosti bloku sa tieto rýchlosti pohybujú. Niekedy často "padnú" na 0, ale o chvíľu už je sťahovanie na maxime.Takže - nerieš to, ako to kolíše - pokiaľ to ide, nechaj to tak.P.s. - u mňa často je rozdiel od 12Mbps do 0Mbps, ale (ako som si všimol) stále sa to "vráti" hore pri ďalšom "bloku". Neriešim to. Riešil by som to, ak by bolo 0Mbps dlhšie ako 10-15 minút - to by značilo - server nič neposiela.

ok, díky

Pokud se to děje pravidelně a předvídatelně tak se může jednat o jednu z těchto možností:1) Akcelerační rychlost, která dělá to, že nějakou dobu stahování běží připojení často rychleji než je běžná rychlost a po nějakém čase se sníží a pak už běží pomaleji doku se zase na nějakou dobu stahování ustane a pak může zase akcelerační rychlost naběhnout.2) Nějaká forma omezování linky proti stahovačům či nějaká forma balancování linky od poskytovatele tak aby stahovači neomezovali ostatní.Jinak varianta 1) je spíše archaická záležitost a moc často se nevidí a varianta 2 je vyloženě náznak, že je poskytovatel amatér a jeho infrastruktura stojí dost za houby když musí omezovat takhle zákazníky aby to ostatním fungovalo.