» Poradna » Web a internet

Problém s internetem

dobrý den měl bych takový dotaz mám WiFi router TP-Link Archer C20 vše bylo OK, ale najednou mi nejede internet, diody na routeru svítí všechny zeleně, i v PC mi to ukazuje, že jsem připojen k internetu, ale net prostě nejede. Děkuji za každou radu nebo dotaz co s tím

Odpovědi na otázku

Pozadej o pomoc sveho poskytovatele internetu, at to proveri. Z toho, co jsi napsal toho moc vymyslet nejde

no mě to taky nejde do hlavy, když jsem měnil router cca před dvěma lety jsem ho normálně zapojil, v rozhraní jsem dal ten Quick setup a všechno fungovalo tak nevím v čem je teď problém, zkusím ještě něco když tak to nechám na tý statické IP, budeme se stěhovat takže změnu poskytovatele teď nemá cenu řešit, jinak díky za ochotu

s tou podporou je to na dlouhý lokty už tři dny to s ní a řeším a výsledek žádný, akorát mi pořád cpou pod nos ten jejich router který je prej už nastavený cena 1200, technika taky nepošlou aby se na to podíval, takže pro mě jasný konec spolupráce

Čo máš pred tým routrom? Nejaká anténa na streche?

jo kabelem to jde že střechy do routeru

Tak ten kabel ze strechy pripojte do laptopu / PC, at zjistite, jestli linka funguje. Pokud to takhle pojede OK, nema s tim provider nic spolecneho a zavada je na Vasem zarizeni. Pokud to takhle bude zlobit dal, je to skutecne ukol pro providera.Jinak provider celkem nema potrebu resit nastaveni Vaseho routeru. Nedivte se pak, ze nabizi misto toho vlastni zarizeni, ktere by spravne nastavil.Realne potrebujete dostat na misto nejakeho znameho, ktery ma aspon zakladni Ahnung o fungovani siti. Ten zjisti co a jak, Vy zjevne vubec netusite.

když připojím ten kabel čistě jen do PC tak internet funguje, ale divné je ze vždy když jsem měnil router tak to vždy bez problémů fachalo až teď nastal problém

jinak ve finále je předse jedno jestli mi daj jejich nastavené router nebo přijde technik a nastaví ten můj tam jde spíš o tu cenu toho jejich routeru

Takze bud je ten router vadny, nebo ho mate spatne nastaveny. Linka funguje zjevne spravne a tam presne konci zodpovednost providera za dodavanou sluzbu. Zbytek je na Vas.Ve finale jde o to, ze technik providera zadarmo nebude stelovat Vas router. Mozna by to udelal za penize. Ale standardni nabidka providera zjevne spociva v tom, ze je ochoten Vam prodat fungujici a spravne nestaveny router. Placeny servis patrne nenabizi. Co na tom presne nechapete?

ten router je nový mám ho týden

Ocividne nie je spravne nastaveny. Zavolaj a zaplat si niekoho, kto tomu rozumie.

není to poprvé co jsem měnil router a vždy to fungovalo, nemusel jsem nastavovat nic IP si to bere dynamickou s DHCP

od pondělí to s nima řeším a nejsou schopni poslat technika aby se na to co jen podíval co tam může být za problém takže ochota nulová

- i novy router muze byt vadny- spravnost nastaveni routeru zjevne nejste schopen posoudit- provider muze z dohledu i na dalku videt, ze chyba neni v lince (a proto k Vam zdarma(!) nikoho posilat nebude).Ja chapu, ze sitarine nerozumite. To je normalni, drtiva vetsina lidi je na tom stejne. Ale predvadite tu "extremni rezistenci" k pochopeni pomerne polopatickych a logickych rad. To uplne neprispiva dobrym vyhlidkam na vyreseni Vaseho problemu. :o))

dobře může bejt i nový router vadný stát se může vše, ale proč když vemu nastavení WAN že starého routeru tzn, IP adresu, bránu, masku podsítě a nastavím to v tom novým routeru co teď mám jako statickou IP adresu tak mi internet funguje jak WiFi tak na PC???

preco ti to funguje, ked to nastavis spravne ako to mas nastavit? A o tomto je cela tato zbytocna debata?

Aha, takze Vy mate na routeru zamerne jinou konfiguraci? Jinou nez fungovala na puvodnim routeru?! Ahhhh...

tak původně to byl výstřel na slepo buď to bude fachat nebo nebude, jak se zdá tak to fachá sice s omezeními ale fachá

Jestli nastavujete router metodou "vystrelu na slepo" (misto obslehnuti spravne konfigurace z puvodniho routeru), tak to nema vubec smysl resit. Prenechte to nekomu, kdo tomu rozumi.

výstřel na slepo bylo myšleno když to šlo na starém routeru mohlo by to jít i na novém

To oni ale řešit nemusí. Je to jen Váš problém. Poskytovatel dodává internet do CAP na Vaší střeše a ten funguje správně, takže je to jen a pouze na Vás. Poskytovatel nemá proč posílat technika, který by řešil problém, který se jeho vůbec netýká.

Restartoval jsi router (odpojil jsi ho na chvíli od elektřiny)?

jo to sem udělal výsledek stejný

A nepřenastavil Vám malware DNS servery na nefunkční? Z Vašeho popisu se toho moc vyčíst nedá.

myslíte DNS v PC?

až přijdu s práce tak se když tak můžu podívat, ale když to připojím přímo jen na PC tak internet šlape

Tudiz je tohle zcela zjevne slepa ulicka.

konfiguraci se starého routeru na novém

tak to napíšu jako lama která tomu vůbec nerozumí když 10x nastavíte router stejným způsobem a internet vám funguje proč když to tím samým způsobem nastavíte po 11tý tak už internet nefunguje, a proč pak funguje na nastavení starého nefunkčního routeru kdo má nějaké informace budu rád za každou radu děkuji