» Poradna » Web a internet

Problém s internetem

Dobrý den,Mám problém s internetem... Rychlost je 16 Mbps, takže pokud dobře počítám měla by stahovací rychlost být 2 mbps to taky je, ale jen cca 2 minuty a pak se to sníží na 900 kbps. Na Internetu nikdo jiný, než já není.

Odpovědi na otázku

Jistě. že na internetu je veliká část lidstva. Ale pokud máš vážně garantovaných 16 Mbps tak se musíš obrátit na svého operátora.

Může to být shaping na straně ISP, tzv. burst apod.

No, 2 milibity za sekundu ... buď rád, že po dvou minutách ti rychlost vzroste skoro miliardkrát. Nebo si udělej pořádek v jednotkách a jejich násobcích. Kromě toho počítáš špatně. těch 16 Mbps je rychlost downloadu, takže bys měl zhruba touto rychlostí stahovat (mínus nějaká režie), ovšem za předpokladu, že protějšek je schopen data touto rychlostí pracovat a ty jsi schopen data touto rychlostí ukládat. Ani o jednom nemáme žádné informace.

Prosím, ako presne vyzerá milibit? Pretože pokiaľ viem, tak najmenšia možná jednotka je 1 bit a ten už sa rozdeliť nedá.

Zapoměl si, hošku, "...za sekundu". I jeden bit lze přenášet klidně celý den.

V teorii informace se pracuje i s necelými bity, s desetinnými čísly. A rychlost stahování...pokud bys stahoval například rychlostí 18 bitů ta minutu, tak za sekundu je to 0,3 bitů za sekundu, to je 300 milibitů za sekundu.

Oprava: ...18 bitů za minutu,...

"sekundu je to 0,3 bitů za sekundu,"Ja proti tomu nesuhlasim.Logicke by bolo, ze 1 bit sa prenesie +/- kazdu tretu sekundu.Absolutne blby priklad:Objednam si pizzu, dodavka 30 minut.za 10 minut by som mal mat 30% pizzeza 15 minut by som mal mat 50% pizze ale ziadna ani len vona pred barakom.Az ked dealer pred barakom zazvoni je pizza dorucena.

Na toto tema jsem tady uz s nekym kdysi diskutoval a od te doby se snazim takovou teorii informace najit, ale nemuzu se nikde dopatrat, jake vlastnosti maji zlomky bitu, tedy milibity, treba ve spojitosti s pravdepodobnosti nebo statistikou. Nebyl by nejaky link, ktery dava do souvislosti milibit s necim dalsim?Btw, pokud jak rikas, je rychlost 0.3b/s, tak tim rikas, ze za 1 s, preneses nejakou informaci. Ale to jaksi nepreneses. Pokud Teorie neodpovida praxi, pak je ta teorije ocividne k nicemu.Rekneme, ze prenasim jeden bit informace. Mam napriklad cidlo, ktere rika, jestli mi zarovka na chodbe sviti, nebo ne. Muj komunikacni kanal je nastaven tak, ze posila stav zarovky kazdou minutu. Tedy 1b/60s. Podle tve teorie, dostanu 0.016b/s informace. Jak vypada informace v prvni sekunde? nebo v druhe? nebo v 59? Pokud pouziju dany vyraz (0.016b/s), tak mi bude vracet jine hodnoty, nez jake realne namerim. K cemu je pak takovy vyraz dobry?

Snaž se pochopit jedno: Jednotka času je vlastně definována náhodně. Dnes je to sekunda, ale docela klidně to mohl být zcela jiný časový úsek, třeba nějaký zlomek sekundy. Pro jednoduchost definujme časovou jednotku v délce (dejme tomu) odpovídající naší mikrosekundě. Podle tvých úvah by nebylo možné vyjádřit přenosovou rychlost např. sériového rozhraní COM, protože za tu hypotetickou časovou jednotku se po tom rozhraní nic nepřenese.

Teď se mi taky nedaří nic najít, ale pamatuji si to velmi dobře, protože mně ta necelá čísla taky dost překvapila.

No hlavně by sis měl udělat jasno v jednotkách. 16 Mbps vypadá jako reálná hodnota, ale žádné 2 mbps neexistují.

Víš, Jacku - existují. Plantáš dohromady množství informací a rychlost jejich předávání.

Nehledě na to že i ty necelé bity jakožto "množství informace" existují v teorii informace...

Vím, existují teoreticky. Ovšem rozhodně ne v praxi jako hodnota rychlosti připojení internetu

1 Mbps=1 000 000 000 mbps. Existují (i když, pravda, nemá příliš smysl je používat ... ale prostě existují).

Ale rozhodně není 16Mbps 2mbps, jak tu složitě vypočítal tazatel

Myslím, že jsem určitý nesouhlas s jeho tvrzením již dříve dost důrazně vyjádřil. nechápu tudíž důvod tvé poznámky.

Ano, nechápeš... To nebylo nic proti Tvým příspěvkům, naopak - mělo to vyznít jako souhlas. Ale ok, každýmu hned všechno nedojde.

Upřímně, viděl jsi je někde v praxi používat? Těžko Obávám se, že na tak pomalé přenosy dat se používají úplně jiné jednotky.

Sorry, ale co to plácáš? 16 Mbps a 2mbps?

Měl by ses naučit jednotky. Když už to uvádíš takhle tak to je 16Mbps = 2MBps. Nicméně to co popisuješ může být "akcelerační rychlost". Někteří poskytovatelé to stále ještě mají a je to chvilkové zrychlení rychlosti a následné snížení na stálou hodnotu. Bez názvu poskytovatele a jaký máš tarif ti ale nemůžu poradit jestli to je pravda.