» Poradna » Počítačové sítě

Problém s internetem

Dobrý den .Mám takový menší problém s internetem od dnešního odpoledne , popis problému : Tento web není dostupnýIP adresa serveru gmail.com nebyla nalezena.Zkuste:Zkontrolovat proxy server, firewall a konfiguraci DNSSpustit Diagnostiku sítě systému WindowsDNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG.Stránky jako například idnes.cz seznam.cz zive.cz ale jiné ne .Předem děkuji za pomoc =)

Odpovědi na otázku

daj ze lupa, cmd enter. Napis tam ping -t www.google.com tak na 20sec, potom daj ctrl+c. Napis sem co to vypisalo. Potom daj ping -t 172.217.18.101 na 20sec a napis co vypise.

lupa je to vyhladavanie vedla ikonky start uplne vlavo na spodnej liste win10

Stačí stisknout start a psát. Lupu tam mít nemusí, může to být vypnuté. Start t je vždy.

Zkus si nastavit jiný DNS server. Třeba:8.8.8.8 / 8.8.4.4.Nebo:1.1.1.1 / 1.0.0.1Je možné, že DNS servery tvého poskytovatele jsou momentálně mimo provoz.

Podívejte se jestli nemáte v PC virus. Podívejte se do hosts jestli tam nemáte zablokované stránky, nebo se podívejte jestli se náhodou něco nenainstalovalo o čem nevíte a zkontroloval bych i Správce úloh jestli v tom nejede neco o čem nevíte. Popřípadě ještě trochu dovysvetlete: Vám nefunguje Gmail nebo i neco jiného ? popř Co.

Neni na vine starsi verze BINDu s expirovanymi klici?

Nam se to stalo taky...Tohle vypada na nejaky jiny problem....

Mám stejný problém, provider Poda / Unet

Pomohla změna DNS serveru v nastavení routeru.V mém případě CZ.NIC - 217.31.204.130 / 193.29.206.206

Tedy to, co jsem psal už nahoře. DNS servery poskytovatelů jsou často nespolehlivé a pokud blbnout, je nejjednodušší je nepoužívat. DNS servery CZ.NIC jsou jedny z mnoha možných. Ty, co jsem psal nahoře já, jsou ještě více nezávislé na místních problémech, než tyto. Čtyři osmičky patří Googlu a čtyři jedničky pak Cloadflare a zakládají si na tom, že jsou nejrychlejší:https://1.1.1.1/Jde to nastavit přímo v každém zařízení nebo lépe jak jsi to udělal ty, tedy přímo v routeru pro celou domácnost.

Super, dík za detailní popis :) Ještě by mě zajímalo, jak je to s bezpečností. Počítám, že např ten Cloadflare má pak zalogovanou veškerou historii mého surfování...

Co si logují a nelogují netuším, ale na druhou stranu, je lepší, když tvojí historii zná nějaká obří firma za druhé straně světa, pro kterou jsi jen bezvýznamná položka v databázi nebo když ji zná tvůj místní internetový poskytovatel, se kterým se třeba znáš i osobně?

pravda :)

Nema.Ich server dostane od Teba iba dotaz na IP adresu nejakej domeny www.gmail.com, posle Ti IP adresu. Navyse Tvoj PC pripadne router si nasledne ten preklad nejaku dobu pameta, takze Cloadflare uz volat nemusi.A sluzi naozaj iba na preklad domeny 2. stupna, t.j. *.gmail.com. T.j vobec netusi aku konkretnu URL - stranku si na danom serveri volal.