» Poradna » Web a internet

Problém s internetem

ZdravímMám takový dotaz,jde o můj internet.Poslední měsíc mi strašně klesá rychlost internetu.Jde o to že normálně mám tak 25/5mbps ping 19, tak třeba půl hodiny mám takovouhle rychlost a chvílemi,je to různé např jednou za 5 min,za 10 min, za 1, min, mi rychlost klesne na 0/0mbps a ping 999,takhle to zůstane třeba 10 min ale někdy, třeba jen 10 vteřin zhruba.A vždy když to takhle klesne,tak to klesne na všech zařízeních,2 PC, 4 mobily.Zkoušel jsem vyměnit kabel z routeru do pc,koupil jsem i nový router,ale problém mám furt,providerovi jsem několikrát volal,a říká že to nějak na dálku zkontroloval a prý je vše v pořádku,tak už opravdu nevím kde by mohl být problem.Děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Zřejmě poskytovatel ve smlouvě nic negarantoval, jen použil jak u rychlosti, tak u odezvy slůvko "až" a proto je u něj vše v pořádku. Musí tam být i zmínka o agregaci. Jak jsou všichni doma, tak to padá.

prověření internetového připojení se dělá vždy bez jakéhokoli routeru -tzn PC kabelem připojit přímo na modem/antétnu nebo co tam máš. a pak teprvě měřit. žádný ISP nebude řešit co se děje za tvým routerem