» Poradna » Web a internet

Problém s internetem

Dobrý den. Potřeboval bych radu ohledně připojení k síti. Z PC mi vede kabel Ethernet přímo do routeru, ale u ikonky na liště v pravo dole mi to ukazuje žlutý vykřičník. Zkoušel sem udělat diagnostiku sítě ale napsalo mi to: "Poradce při potížích neidentifikoval problém.". Prosím o pomoc. Děkuji

Odpovědi na otázku

CMD:ipconfig /allVýpis dej sem.

Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . : DESKTOP-KB3A63B Primary Dns Suffix : Node Type . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled: No WINS Proxy Enabled: No Ethernet adapter Ethernet Connection-specifix DNS Suffix: Desceiption: Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address: E0-D5-5E-D3-A2-0C DHCP Enabled: No Autoconfiguration enabled: Yes Link-local IPv6 Adress: fe80: :30dd:dea3:3996:38b3%2(Prefferred) IPv4 Address: 10.0.0.138(Prefferred) Subnet Mask: 255.255.255.0 Default Gateway: 0.0.0.0 DHCPv6 IAID: 115397982 DHCPv6 Client DUID: 00-01-00-01-23-F4- D1-A7-E0-D5-5E-D3-A2-0C DNS Servers: fec0:0:0:ffff: :1%1 fec0:0:0:ffff: :2%1 fec0:0:0:ffff: :3%1 NetBIOS over Tcpip: Enabled

Tak něco jsem tam změnil a teď to píše: "Adaptér Ethernet nemá platnoi konfiguraci protokolu IP."

Problém je, že "tam něco měníš", aniž bys tušil, co tam má být. Máš tam nesmyslně IPv4 adresu 10.0.0.138 a gateway 0.0.0.0 Takže v nastavení adaptéru dej zpět "automaticky získat konfiguraci z DHCP" a totéž i pro DNS.

To už sem udělal. Taky to nejede.

Tak to udělej znovu a pořádně a dej sem znovu výpis z ipconfig.

Windows IP ConfigurationHost Name . . . . . . . : DESKTOP-KB3A63BPrimary Dns Suffix :Node Type . . . . . . . : HybridIP Routing Enabled: NoWINS Proxy Enabled: NoEthernet adapter EthernetConnection-specifix DNS Suffix:Desceiption: Realtek PCIe GBE Family ControllerPhysical Address: E0-D5-5E-D3-A2-0CDHCP Enabled: YesAutoconfiguration enabled: YesLink-local IPv6 Adress: fe80: :30dd:dea3:3996:38b3%2(Preferred)Autoconfiguration IPv4 Address: 169.254.56.179(Preferred)Subnet Mask: 255.255.255.0Default Gateway: 0.0.0.0DHCPv6 IAID: 115397982DHCPv6 Client DUID: 00-01-00-01-23-F4- D1-A7-E0-D5-5E-D3-A2-0CDNS Servers: fec0:0:0:ffff: :1%1fec0:0:0:ffff: :2%1fec0:0:0:ffff: :3%1NetBIOS over Tcpip: Enabled

Máš na počítači vypnuté získávání adresu z dhcp serveru, máš ji nastavenou ručně a špatně. Obvykle je ip adresa 10.0.0.138 ip adresa routeru, takže ji nemůže mít počítač. A rozhodně ti chybí vyplněná adresa gw. Takže zapni získávání adresy z dhcp a pojede to.

Zapl jaem to a furt to nejede.. :/

No a ten internet tedy jede, nebo se ti jedna jenom o ten vykricnik..?

Internet nejede. Proto tam je ten vykřičník. Ale žádnou chybu mi to pri diagnostice nehlásí.

Aktualizuj ovadac.https://www.realtek.com/en/component/zoo/category... SKus stahnout tohle a spusti jako spravce, pak restart: https://pastebin.com/sypxG1ew

Dalsi moznost je vypnout problematicke IPv6, netbios, nastavit vlastni DNS:Spusti prikazovy radek jako spravce a vloz:netsh int ipv6 isatap set state disablednetsh int teredo set state disablednetsh interface ipv6 6to4 set state state=disabled undoonstop=disabledreg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip6\Parameters" /v "DisabledComponents" /t REG_DWORD /d "255" /fwmic nicconfig where DHCPEnabled=TRUE call SetDNSServerSearchOrder ("1.1.1.1")reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters" /v "EnableLMHOSTS" /t REG_DWORD /d "0" /fwmic nicconfig where TcpipNetbiosOptions=0 call SetTcpipNetbios 2wmic nicconfig where TcpipNetbiosOptions=1 call SetTcpipNetbios 2

No router ti ip dal takže ti prostě vypadl internet u poskytovalatele.....

Router mu dal blbou IP, má tam 10.0.0.138, což je standardní adresa modemrouterů VDSL a gateway má 0.0.0.0, což je taky blbě. Takže tohle mu s velkou pravděpodobností nedal router, spíš si to tam z nějakého důvodu nastavil sám.

Já myslim že tomu moc nerozumíš protože hromada lidi jede na neveřejné IP což je bud 10.x.x.x. Nebo 192.x.x.x. Dalo mo to IP i masku sítě i DNS takže problem je od routru do sítě a ne od routru do PC.... A nejjednodušší je dat do CMD příkaz tracer www.seznam.cz a ono to ukáže v kterém bodě to vysí....

Ale Jack má pravdu.Ty adresy routerů bývají 10.0.0.138 nebo 10.0.0.254.Adresy 192.x.x.x jsou vyhrazené pro vnitřní části sítě.Tracert ho bez nastavené brány nikam nedostane.

Jak to mám tedy nastavit prosím?

Ideální bude když jako neznalec zresetujes router so tovarniho nastavení. Skotrolujes jestli máš sptravne zapojeny kabel do routeru.... Do Wan pokud máš koax tak jestli je dotaženy.... A pokid ti to nepujde tak počkej do zítra.... Jestli ti internet nepojede zavolej tomu od koho máš internet řekni mu že ti nejede internet že je u nich s nejvissi pravděpodobností problem...

Router jsem už jedenkrát zresetoval. A internet mi na ostatních zařízeních jede v pořádku. Nejede mi jenom na tom PC.

Podívej se do nastavení jiného PC/NB a opiš to … Můžeš předtím udělat reset sítě, horší to nebude.