» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s internetem

Dobrý den, aktuálně řeším takový menší problém, sestra je na kolejích a má notebook s Windows 7, chyba je v tom že ji tam nejde internet, k internetu se připojuje kabelem, zkoušela jich víc ani jeden nejde, přitom spolubydlícím to ze stejné zdířky funguje. Doma ji internet přes kabel jde taky. Zkoušeli jsme opravu přes windows to nám napsalo toto:adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu ipDále mě napadlo že musí mít povelí od správce sítí na kolejích, to taky ne, nastavení protokolu IPV4 má stejné jak její spolubydlící prostě vše automaticky.Nevíte někdo co s tím ? Za každou radu velice děkujiPs: Jsem jen samouk takže toho taky moc nevím

Odpovědi na otázku

"Dále mě napadlo že musí mít povelí od správce sítí na kolejích, to taky ne, nastavení protokolu IPV4 má stejné jak její spolubydlící prostě vše automaticky."A to povolení od správce kolejí mám nebo ne? Nejde o to, jakou má konfiguraci IPv4 protokolu, ale o to, že dosti často na kolejích povolují přístup k I-netu na základě nahlášené MAC adresy připojeného zařízení.

Ne nepovolují.