» Poradna » Web a internet

Problém s internetem

Zdravím právě jsem nainstaloval win 7, který funguje bez chybně až na jeden problém. Nefunguje mi internet. Zapojil jsem kabel od internetu do zadní části počítače, je to zapojene na 100% , ale na pc se mi zobrazuje jako kdybych internet vůbec zapojeny neměl, instala!ce deriveru pro win7 nepomohla tak žádám o radu tady, předem díky.

Odpovědi na otázku

já ho musím dát do modemu a odcamocád druhý kábl do pc

si stejně zodn, kde jsi vzal drivery

Ty jsem stáhl přes notebook a přetáhl přes flash disk

a modem máš kde ?

Koudy, Koudy.... Je rozdiel medzi zapojením na 100% - káble (možno) dokáže so konektorov zastrkať kdokoľvek. Ale pokiaľ je sieťovka OK, máš ju správne nastavenú? Internet možno ide (možno do routera, keď si sa dostal na internet pomocou NB), ale router posiela ďalej, lenže sieťovka nemá správnu konfiguráciu (IP adress, DNS server, gateway) - tak je hluchá, nevie ako sa má na router pripojiť. Nastav si sieťovku v PC (LAN) na Automaticky a PC ti zožerie všetko, čo router odošle a ponúkne.

Nejpravděpodobnější jsou 2 možnosti:1) Nefunguje ti síťovka je třeba nainstalovat správný ovladač2) Pokud seš si jist že síťovka funguje správně je to chyba špatného síťového nastavení (IP adresa, maska, brána....atd)Pokud to nevyřeší ani jedna možnost je buď síťovka vadná a nebo ti nefunguje internet....případně to máš celý špatně zapojený.