» Poradna » Počítačové sítě

Problem s "internetem"-stahovani pres BitTorrent

Zdravim, narazil jsem na zajimavou vec. Kamarad si stezoval na pomaly net, nejdriv tam mel nejakou havet, tu odstranil. Ted je comp cisty. Pak tam dal ctyrkove Kerio, jenze spatne ho nastavil, tak jsem si rekl, ze tam neco omylem zakazal. O vikendu jsem mu nainstaloval Kerio 2.1.5jenze, situace se ma takhle:...4 Mbit linka od UPC Chello...je uvedena moznost to rozvest mezi dalsi 3 PC. Linku mame rozdelenu jen mezi sebe. Ke me to spolubydlici zavedl pote, co uz mel 2 GB linku asi 2 mesice. Pak nechal rychlost zvysit na 4 GB a pres spolecny komp a switch to zavedl ke me. On sice take stahuje, ale casto ma PC vyple a me to fachci porad stejne. Stahoval jsem par 700 MB filmu prumerne jeden az dva tydny, nekdy i dele....Pres http to stahuje bez problemu 400-500 kB/s pres FTP taky, ale jakmile se pusti torrent, vetsina klientu tam ani nefunguje, zkusil jsem Bittorrent na odkazech co mely jet kolem 200-300 kB/s ukazaly se me seedy, peery ale stahovani nezacalo naopak po case se to samo odpojilo. Funguje tam jen TorrentTopia a to jen nekdy...Cim to muze byt? Kdyby nefungovalo stahovani pres HTTP nebo FTP nereknu ale takhle? Nemohlo by to byt tim switchem?

Odpovědi na otázku

Máte dvě veřejné adresy, nebo na tom společném počítači běží překlad adres? Jestli tam máte překlad adres (NAT), musíte zřídit port forwarding nebo virtuální server. Používáš firewall? Jestli ano, musíš otevřít příchozí porty (podle klienta, u Azurea to je defaultně 6881 TCP, možno změnit). Máte na tom společném počítači firewall? Jestli ano, musíte na něm otevřít porty. údajně někteří provideři blokují standardní Bittorrent porty (6881 atd). Prý někdy pomůže nastavit komunikační porty torrentu někam nad 45000

...nemusis mat blokovane porty, staci, ked maju najnizsiu prioritu...na zdielanych linkach to potom moze mat napr. za nasledok, ze Ti sice speedmeter ukazuje napr. 4Mbps, http Ti tak v pohode slapu, ale cez p2p stahujes totalne naprd...dnes to zneuziva vela providerov...akoze mas fajn linku, ale mozes si s nou tak akurvat pozerat stranky a stahovat zo stranok....

Vyprdni se na bittorenta, jsou jiné.

Neni to moje PC, je kamarada. Ale vyridim.ps.Nemohl bys byt konkretnejsi?

No mě na torrentu vadilo, směrování na různé encyklopedie což ještě jde, ale směrování na stránky na které bych na internetu nikdy nevlezl_v lepším případě spyware v horším atd. Proto jsem alergik na Bittorrent, jestli chceš vyzkoušet něco jiného: http://www.p2pxp.info/index.php, tam je dost odkazů a návodů, ale neber to jako lanaření.

Jaké směrování na stránky? Jak to proboha souvisí s Bittorrent protokolem?

O čom to preboha rozprávaš?

Moc Vam vsem dekuji! Konecne neco konstruktivniho. Na te pracovni stanici kam jsem daval ten firewall jsem ehm, povolil BitTorrentu a TorrentTopii vsechny porty neb nevim ktere se maji pro p2p klienty povolit aby to pak jelo.

U UPC (coaxial cable pripojenie) je bezne ze blbnu torrenty. Mal som podobny trouble. Mal som Chello 2048/256 linku a polovicka torrent klientov nesla ani poriadne spojazdnit. A ked sa jeden podaril, tak to islo okolo 20 kb/s a casto sa odpajal......tak som Chello poslal do p****.