» Poradna » Web a internet

Problém s internetem-Pomalé připojení a občasně úplná neaktivita.

Dobrý den.Mám problém se svým internetem,je nehorázně nestabilní,občas vůbec nepracuje.Zkoušel jsem spoustu věcí,až jsem nakonec zavolal poskytovatele a on mi řekl že je to kvůli tomu,že máme před svým domem (cca 10 metrů před ním) 2 břízy a že brání tomu signálu(nemáme internet přes kabel) .Tak jsme jednu z nich pokáceli a internet byl v pohodě,ale za 2 dny to bylo zase stejné.Na zimu a na podzim jede internet libově,možná je to listím na stromech....ale jednou jsme to řešili v létě vyměněním routeru a jelo to jak mělo...vážně nevímKaždé pomoci si vážím.Děkuji předem!

Odpovědi na otázku

Tohle vyžaduje odborný zásah, tedy změřit úrovně signálu, zarušení, latence a propustnost sítě a podle toho navrhnout řešení. Dá se to zvládnout sice i s obyčejným notebookem a patřičným SW, ale musí to udělat někdo kdo ví co dělá. Zatím bych provizorně zkusil snížit na routeru MTU na 1492 (nejčastější hodnota, ale nutno to otestovat) a změnit DNS na 8.8.8.8 a 8.8.4.4