» Poradna » Programy

Problem s instalaciou XP

Chcem nainstalovat WinXP Pro SP2 original. Po spusteni instalacie , zadani key atd.,restarte,nacitani suborov mi naskoci cierna obrazovka s blikajucim kurzorom vlavo hore a koniec . Potom musim restartovat PC . Pri novej instalacii v dobe ked je na obrazovke vyzva:Chcete nainstalovat ine ovladace SSCI a RAID stlacte F6 - Ja stlacim F7 tak mi instalacia pokracuje normalne az do doby ked je asi 34 min. do konca ,vtedy PC zamrzne. Preco ta cierna obrazovka a to zamrznutie PC? Dik.

Odpovědi na otázku

Malo informaci.

a co tvujkomp? konfigurace? Jednou se mi to stalo, kdyz byla integrovana grafarna, stacilo po dobu instalace tam dat nejakou PCI a bylo to. A propo proc mackas F7?

Kolega ma pravdu...málo informácií.Je to novy komp?? Bežal už v takejto konfigurácii??Prečo nový Win??

Mam graficku NVIDIA GeForce 4 MX 440,MB - ECS K7VTA3,Hdd40Gb, Ram 512MbAk nestlacim F7 tak po prvom restarte a nacitani suborov naskoci cierna obrazovka s kurzorom vlavo hore a instalacia nepokracuje ,tak preto ta F7 -je to v navode k instalacii na CD. Win XP mi uz na tejto zostave isiel ale asi pred pol rokom mi zamrzol a uz som ho nerozchodil.Neslo mi to znovu instalova  tak som tam nainstaloval WinMe.

Fakt málo informácii. Ktovie ako máš rozdelený disk. Nemal si nainštalované viaceré OS? Neinštaluješ náhodou windows do partície, ktorá nie je bootovacia? To si skontroluj.

Disk som rozdelil na C: a D: po 20Gb. Na C: mam WinMe . Na to D: sa snazim dat XP.Rozdelene to mam v fdisk-u na 2 oblasti .PRI DOS a EXT DOSPrimarna oblast je C:V rozsirenej oblasti  je logicka jednotka D:Aktivna je C:Neviem ako by som ti to inac vysvetlil.                    & nbsp;

Tak to ale potom musíš ináč inštalovať tie xpečka.Ak chceš mať dva systémy tak normálne nabootuj do WinME a potom spusti v týchto vindowsoch inštaláciu win xp. A inštaláciu zvoľ do D disku. A potom by to malo isť normálne. A po nainštalovaní xp potom pri štarte budeš mocť vybrať WinME alebo XP.

Presne tak to instalujem.

Já bych to spíše instaloval do primary oddílu.