Problém s inštaláciou sieťovky

Už dva dni sa nad tým mordujem. Ide o to že po inštalácii WinXP, musím manuálne nainštalovať integrovanú LAN Attansic L1 sieťovku (na MB).
Ale keď ju dám z CD od MB nainštalovať, tak sa na konci priebehu inštalácie inštalátor úplne zabrzdí, až sa nakoniec zasekne úplne.
Dám reštart PC a Win nenabehne (loading logo stojí). Tak sa dám do núdzového režimu. Tam je už v správcoch zariadení LAN nainštalovaná, ale je mi to na nič, lebo sa do normálneho Win nedostanem. Navyše mi začne blbnúť DVD-ROM, s hlásením: "Can't Execute Kernel Mode Driver Service".

Som z toho zúfalí, prosím pomôžte. Skúsil som 2 rôzne XP, aj LAN driver z netu a stále to isté.

MB: ASUS P5KC
CPU: C2D
LAN (on board): Attansic L1 Gigabit Ethernet

Odpovědi na otázku

Hmm, tak som "LAN on borad" zakazal v BIOS-e a normalne nabehne Win. Teraz rozmyslam co tam nastavit, aby sa my po povoleni LAN v BIOS-e, spustil Win normalne. Nenapada ves nieco ? Dik.

No tak som to docasne vyriesil tak, ze som deaktivoval LAN na MB a pichol som do PCI sietovu kartu o ktorej som si myslel ze ju uz nikdy nevyuzijem. Ale napiste ak Vas napadne ako to dat do normalu. Dik.

Na Tom's Hardware som nasiel thread od borca, ktory popisuje presne taky isty problem, ako ty. Thread konci nasledujuco:

****************************
the problem is the asus chipset driver installation takes long time to complete (around 10mins) during which the system goes back to idle state or appears to be so (no hdd reading or any other warning message which would indicate the process) and after several minutes the installation resumes and restarts the system automatically. i guess "BustedSony" was trying to tell the same...srry for such a ignorant reply from my end.
And i always used to shutdown/restart the system without giving it sufficient time as i have never experienced any driver taking so long by which time a full OS could be loaded.

thank you all for your patience & time taken to post/read this thread
*****************************

Takze to vyzera tak, ze staci mat len trpezlivost

Díky že si také niečo našiel, pri budúcej reinštalácii systému skúsim byť trpezlivejší

desku mas asi v zaruce ne? urychlene do reklamacky terebati zani daji novou desku jeste s lepsim cipsetem.

No to sa mi cele vytahovat zrovna nechce. Ale asi to ajtak nebude problem hardwaru, lebo mi to s Windowsom nainstalovanym predtym islo. Ale to som mal iny HDD. Ale tym to asi nebude. Tiez bol SATA.

Mám uplně stejný problém....zkusil jsem si stáhnout novější ovladač od asus....večer vyzkouším...podařilo se s tím něco udělat?

Ja som to tiež skúsil s najnovším ovladačom od ASUS, z internetu, ale nepomohlo. Doteraz frčím na PCI sieťovke v kombinácii s vypnutou onboard sieťovkou.

Zalovil jsem na google a v tomto fóru se píše, že ovladač k síťovce od asusu neodpovídá chipsetu lan,kterej je v noťasu...stáhnul jse ovladač Attansic L1 Gigabit Ethernet , tak uvidíme...
vip.asus.com ...

Skús to inštalovať tak, ako informoval kolega Boris, v tomto threade pred chvílou. Neviem dobre anglicky, ale zrejme podľa príspevku, bude treba dlhšie počas inštalovania driveru.

Problém odstraněn, je potřeba použít ovladač Attansic L1 Gigabit Ethernet...instalace proběhne uplně normálně...ovšem přes ovládácí panely/přidat nový hardware.....