» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s instalací windows XP

Zdravím. Při pokusu o instalaci systému došlo k chybě, bohužel už byl naformátovaný HADR, a instalačnímu programu chybí nějaké soubory. NEJDE S TÍM NIC DĚLAT. Nechce to načíst jiné CD, vždycky to vyhodí tabulku chybějících dvou souborů a restartuje se to.Můžete mi prosím někdo pomoct JAK bych mohl zavést jiné cd abych mohl instalaci dokončit?? :(

Odpovědi na otázku

"HADR" s tým nebude mať nič. máš defective placku

a to co je? :D

Placka je slangově jakási sestra hadru. Jenže optická, nikoliv magnetická. Nebo spíše magnetická verze diskety. A výraz "defective" má tuším latinský kořen, ale v jednom germánském jazyce (západogermánském) to značí něco jako poškozený.PrasatkoPee

"Nebo spíše magnetická verze diskety" mělo být optická verze diskety.PrasatkoPee

Doufám že se cítíš líp používáním výrazů, na které hledím "jak chleba z tašky"... Můj dojem byl takový že slovo poradna je od slova PORADIT a to normálně netechnickými výrazy. Né předvádět se :) Zase jsem o něco chytřejší

Tak kdo mohl předpokládat, že někdo kdo užívá "stupidteenagerslang" a použíje slovo HADR, nebude vědět co je PLACKA že

Nejsem si vědom, že bych ve své odpovědi použil jakýkoliv výhradně technický pojem.PrasatkoPee

"Při pokusu o instalaci systému došlo k chybě" - k akej ?"instalačnímu programu chybí nějaké soubory" - ake ?"vyhodí tabulku chybějících dvou souborů" - akych ?Prisiel si si pokecat, alebo chces pomoct? V IT Poradni sa treba vyjadrovat technicky, ked na to nemas, popros kamarata.

Křivdíš mu. Na jeho popis je snadná odpověď. Ta nějaká chyba se nějak vyřeší.PrasatkoPee

" V IT Poradni sa treba vyjadrovat technicky" - však "HADR" je "technický výraz" To on je "těžký ajťák" když používá takové výrazy.... Jeho dvanáctiletí spolužáci ho asi (při takovém slangu) "žerou" a co teprv spolužačky......

A co teprve takový HADR DISK. Pánečku.Jinak pokud nepomůže jiná "stříbrná placka" (tak říkáš CD/DVD?) tak nejspíš pomůže jiný "šuplík na placky" (optická mechanika).

To přeci není žádný šuplík na placky, ale držák na šálek s kávou.

Chápu že máš nudný život sezením u PC a chceš si pokecat, ale já si myslel že se tady můžu na něco normálně zeptat. Výraz "hadr" zná snad každý a každý ví co si pod tím má představit... Nehraju si na těžkého ajťáka, jinak bych tady asi nebyl... :) Jinak přeji pěkný a ničím nerušený den

Hadr, to je kus tkaniny, kterou se otírá podlaha popř. špinavé ruce. To myslíš?

"Hadr" v pc poradně kde jsou především IT, předpokládám že pochopí co tím myslím. Kdo by chtěl vytírat, tady asi neuspěje :DD

"Hadr" v pc poradně kde jsou především IT je stejně běžný termín mezi BFU teenagerama jako placka, na tom nic ani nevymyslíš ani neobkecáš. Chtěl jsi být IN a COOL a rozbil sis hubu na vlastních schodech, to se stává

Pardon, asi jsem z jiného kraje...

To není o kraji, to je o přístupu k věcem, o schopnosti položit srozumitelnou otázku a o schopnosti chápat psaný text, to nemá s krajem vůbec co dělat

Ono je to tím, že názvy jako hadr (HDD) používají ti, kteří do PC opravdu vidí a baví je to, ostatní a těch je dnes prostě až příliš by měli instalaci OS svěřit někomu znalému.

Nejde o to, jestli to každý ví, nebo ne. Ale o to, že sem jdeš s prosbou o pomoc a pokládáš ji zdejším "mazákům" jako pohůnkům. Dotaz nemusí být ponížený, stačí, když bude slušný a věcný.PrasatkoPee

ERROR - FILE NOT FOUNDpresetup.cmd MUST EXIST!!setupORG.exe MUST EXIST!!pokud tam dám jiné cd/dvd s XP, nechce mi to načíst vůbec a píše mi to: NON FOUND a pokračuje vesele zase na instalaci která nemá dva soubory

A verze OS co tam instaluješ? Víš co tím myslím viď?

Verze je z originálního CD, ovšem pár let starého... Zkoušel jsem něco i stáhnout z toreentu, ale jak už jsem psal, nic jiné mi to nebere. Odmítá to prostě s tou mechanikou komunikovat. Zkoušel jsem i USB boot, ale rovněž bez úspěchu...

Zkus jinou mechaniku.USB boot dělá co?Pak ještě projet HDD některou z testovacích utilit.

"Pak ještě projet HDD některou z testovacích utilit." Buď prosím trochu konkrétnější... Kde to najdu, jak se to jmenuje...

je jich spousta. většinou bootovací cd, co vypálíš a otestuješ. já třeba používám liveCD gparted.

Díky! USB napíše ok, a instalace vesele pokračuje až k bodu kdy mi to zase napíše že chybí dva soubory. Nechce se to prostě z ničeho nabootovat.

No tak máš v háji mechaniku ne ?

Myslíš, že když to nečte CD, že to bude mechanikou? Já myslel, že je špatně napinovanej hadr. Víš jako to myslím, mechanika i hadr slejf a ani jeden mástr navíc na jedný kšandě a ještě se dělí o napájení s flopynou.PrasatkoPee

A to fšechno na funglovce notesu, hápéčku woe, že?

Kéžby :D Tohle je nějaký starý ECS A535 tuším... (sestřin NTB)

Vím co myslíš, ale chtěl bych PROSÍM slyšet co a jak s tím mám udělat :)

Neuslyšíš. A vzhledem k tomu, že neumíš číst, ani se to nedozvíš. Jak tu opakovaně padlo:1) Vadné médium = výměna médiapři opakování2) Vadná mechanika = výměna mechanikyAle to jen opakuji co už ostatní řekli.PrasatkoPee

Vadným médiem to není, když to nebere ani jedno z nich a mechanika je otestovaná, dával jsem tam Ulitmate Boot CD a vše najelo v pohodě...

"Vadným médiem to není, když to nebere ani jedno z nich" které jsi vytvořil z neznámého zdroje? Pokud vím, psal jsi, že jen jedno je legální,ne?PrasatkoPee

Ty woe tak asi tu mechaniku vyměnit když je v pr*eli ne ? Co s tím jako chceš dělat jiného ? Nebo ji zkus vypucovat ( a fakt se mě neptej jak se to dělá ), nebo si vyrobit ( pochopitelně na jiném PC ) bootovatelnou instalačku na flashce třeba ...

Hlavně, aby ji nepucoval tím "hadrem"

... a pořádně přitlačit

Mohou být problémy s pamětí, instalačním médiem či čtecí mechanikou. Takový borec, který pevný disk nazývá důvěrně hadrem, zajisté bude vědět, co s tím.

Tak snad do toho nehrabal a nepřesvičovával piny na hadru ne? Pak to má na ídéčku jeden mástr a jeden slejv a všechno musí workingovat jako blázen. To bude šupletem na placky. Asi zanešenej lejzr.

Abych se dozvěděl že to mám zanést do servisu, nemusel jsem chodit sem... Nicméně díky všem zůčastněným. Byli jste úžasní a moc jste mi pomohli

Tak je fakt, že my můžeme za to, že ti odešla mechanika. PrasatkoPee

Mechanika je v pohodě Spíše asi něco odešlo Tobě...

No ta to že jsi počítačema naprosto nedotčený, neumíš ani položit dotaz ani si přečíst jasnou a srozumitelnou odpověď máš ješitnosti na rozdávání

Na to že jsem podrobně popsal co se děje a nevedu zbytečné řeči o něčem irelevantním, si myslím že jsem opravdu celkem v klidu. Mechanika je v pohodě, vadné médium není (odzkoušeno na druhém ntb). Dotaz který jsem položil si můžeme přečíst na začátku, který ovšem ještě nikdo nezodpověděl :)

Napsal jsi " Můžete mi prosím někdo pomoct JAK bych mohl zavést jiné cd abych mohl instalaci dokončit?? :( " Jiné CD můžeš zavést tak, že si jiné CD seženeš, FUNKČNÍ CD a zavedeš ho do FUNKČNÍ mechaniky. Ti Ti tady poradilo už deset lidí, tak jsi už imbecil nebo si jen děláš dost blbou srandu?

Už jsem tady ČTYŘIKRÁT napsal, že mechanika je v pohodě a že jsem těch FUNKČNÍCH CD zkoušel několik co jsem testoval na jiném ntb. Nevím tedy kdo si hraje na ženský pohlavní orgán nebo neumí číst osobo s nickem pubertálního zpěváka...

A ten test "hadrů" a "oprákových memorýsků" už si provedl?

Jak tak koukám na ty dva soubory, které ti chybí. Jsi si jistý oficiálním mediem? Tohle vypadá na výplod něčeho, spatlaného v nlite.

To co ty tady tvrdíš naprosto nekoresponduje s tím co se děje. Funkční mechanika totiž nemá s funkčním mediem NIKDY žádný problém, takže něco asi bude blbě že Mimochodem, když uvidíš někde napsáno Josef N. tak to bude asi automaticky Novák že, podle pubescentní politiky Tvého myšlení ...

Justýne nebraň se tomu, co tu všichni už dávno víme.Jsi nultý a zakládající člen fanclubu Justina Bobra. Tak už konečně přiznej barvu.

Čoveče já, než mi to tady nějaký hňup předhodil, tak jsem vůbec netušil kdo to je A když mi to jiný hňup předhodil asi po desáté, tak jsem se trošku pídi la .... zhrozil jsem se Já jsem pro každou špatnost, dodnes se dívám na večerníčky, ale že bych si takřka v jednačtyřiceti potřeboval vymýšlet nick podle nějakého pupínkovatého metrosexuálního pubescenta, to fakt ne Ale tak na tom krásně poznáš kdo má co v palici a celkem snadno ho odhadneš. například náš Ondřej - vyjadřovat se to neumí, číst to neumí, ješitné to je, když se tomu poradí tak to je ještě drzé a jediné co si představí když vidí Justin B. je popová bukvice na kterou je nasraný, pač jeho slečna má bukvičku raději než Ondřeje ... co Ti z toho vychází = průměrný polointeligentní teenager moderní doby reagující na světlo

Vidíš. To můj nick byl kdysi dávno ironií na Microsoft. Ne, že by mě teda přešla, nicméně se změnila ve lhostejnost, ale nick zůstal. Měnit ho nehodlám.Vtipně to vypadalo, když jsem párkrát odpověděl pod post uživatele ms. Dokonce se do mě jednou pustil, co proti němu mám. Ale Justýn Bober je fajnová asociace.

Je Obzvláště pak jestli patříš do stejné generace jako já a pod termínem Bobr nevidíš pouze vodního živočicha Abych se přiznal, tak jsem u Tebe měl taky dojem, že se jedná o rebelii vůči kolegovi "ms".

Vidíš. a já, když jsem ho zakládal, jsem ani netušil, že tu nějaký ms je.Jojo, pořádný bobr už dnes není v módě. A ono teda asi lepší. Příroda je příroda, ale všeho moc škodí

Taaak

Já ti nevím, bobr neškrábe ...PrasatkoPee

Já ti nevím, viděl jsem pouze v TV

No tak si příště rosviť )PrasatkoPee

Má pravdu velebnosti.Sodoma gomora.PS: svítit jedině spořivkou. Jinak je to v rozporu s nařízením EU odst. 26, hl. 3a čl. 2 - Bobři a jejich ochrana v rámci EU.

No, když už jsme u těch chlíváren, několik málo obrázků k tématu ... http://strategie.e15.cz/zpravy/sexisticka-prasate...

Zhrniem to:0. neviete položiť otázku. Nájdite si postup ako sa tvoria otázky1. o aký typ OS ide?a) W2000b) XPc) Vistad) W7e) W8f) W8.12. odkiaľ je inštalačka?a) nelegálna - v tom neradíme - zohnať legálnu (dnes W7 a novšie)b) legálna: - skúsiť inštaláciu na inom PC vo virtualPC len na skúšku- urobiť kopiu, resp. obraz - ak neprejde, je disk vadný (min 1 súbor)- je originál, alebo z legálnej inštalačky okresaná verzia cez nlite?3. otestovali ste disk (žiadny HADR)?- nie = HBCD a chkdsk- ano: ak ide o starý HDD, skúsil by som aj kontrolu diku---- prejde = vrátiť sa k bodu 2---- neprejde = vymeniť HDD4. ako je nastavený BIOS (hlavne HDD)5. ako je nastavený HDD (master / slave - ak ide o PATA)6. typ HW (CPU, RAM, MB, GK...)

7. skúste iný OS (hoci Puppy)a) ide = chyba v bode 2b) nejde = HW chyba (HDD)