» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s instalací Windows 7 přes UEFI

Dobrý den, mám notebook Dell Latitude E5530 a chtěl jsem nainstalovat Windows 7 přes UEFI. Vložím instalační DVD s Win 7 Pro x64 (originální dodané s NB), ale po načtění souborů do paměti se instalace zasekne (zůstane to vyset na logu windowsů). Zkoušel jsem i různé instalačky, ale vždy to skončí na stejném místě.Nesetkal jste se někdo s podobný problémem, nebo nenapadá někoho čím by to mohlo být?Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

No když už nestojí, tak ať aspoň vysí (pevně).

Stáhni ze stránek Ubuntu.cz Ubuntu 14.04 pomocí unetbootin nahraj na flashku a nainstaluj jako UEFI. Pak zkus zopakovat postup. Pokud nepomůže, tak nevím.

Ubuntu jsem stáhnul a nainstaloval v pohodě. Když sem zkusil opět instalovat Windowsy, tak se zase zasekly na stejném místě :(

a na keru fujaru ti to poj...uefi bude? to je zas nejaky modny hit?daj to normalne a tu blbost vypni( secureboot) ušetriš sa mnohych problemov

rychlejší nabíhání OS není k zahození a security boot mám vypnutý...

No viditelně ti ten "OS rychleji nenabíhá" .......

uefi ma z nabiehanim(rychlostou) velke gulove zas JPP a ked tu blbost chceš tak ten secure zapni+ si uprav inštalačku ako treba aby vnej bol potrebny boot subor na uefihttp://www.chip.cz/trendy/instalace-windows-...

UEFI je tu s nami minimalne 5-7 let, takze zadny modni hit, ale spise vase neorientace...

modny hit je to u kinder elite a JPP o prestavkach v škole

Pokud chceš instalovat W7 přes UEFI a na disk GPT, musíš upravit instalačku protože origo instalačka W7 není schopna pod UEFI fungovat:http://www.hodgin.ca/2012/10/02/creating-a-uef... Pokud se ti nechce instalačku upravovat, musíš přepnout na LegacyBios a disk převést na MBR.

jenže ani po upravení instalačky to nejde, pořád to samí do kola...

Budťo jsi udělal při úpravě nějakou chybu - upravuješ vůbec "dobrou" instalačku?? Nebo není dodržena některá z výše uvedených podmínek (uefi vs. legacy/gpt vs. mbr).Máš vypnutý secure boot?

Při úpravě instalačky jsem postupoval přesně podle návodů co jsou na netu. Instalačku mám dobrou, instaloval jsem z ní už x počítačů a notebooků. Při bootování přes síť pomocí WDS, to skončí po načtení boot souboru černou obrazovkou. Disk jsem měl upravený jak na gpt tak i na mbr a stále se to zasekne při nabíhání loga windowsů po načtění instalačních soborů. Security boot mám vypnutý.Pro info, klasický instal přes Legacy proběhne v pohodě.

Zkus si vytvořit flashku přes Rufus Create bootable USB drives http://rufus.akeo.ie/Odzkoušeno nemám (na mém NB nebylo potřeba), ale mělo by to fungovat.

Rufus pouzivam porad... Je na to idealni.

tak mu prosim ta napiš čo ma všetko v rozširenych volbach nastavit ked chce silou mocou na w7 ten debilny uefi ( vraj to iso upravil) inak neviem ale jedno dvd za 20 centov napalene tim upravenym iso-m a ja po probleme

Přes Rufus jsem zkoušel vytvořit bootovací flashku, ale účinek byl jstejný jak jsem popisoval výše. Dokonce jsem zkoušel přes Rufus vypálit i DVD, ale zase ta samá chyba.

pozri podla mna maš to iso zle, tu mam svoje tak ak chceš tak si tie subory zamen-skontroluj http://www.ulozto.cz/xBoPM5xY/vv7sk4x32-64uefi... z boot a uefisu jazikovo neutralne

A neni potreba pro UEFI i trochu jina struktura bootovaciho media? GPT vs MBR?) Ale to nevim, zdali to ma nejaky vliv.

Jisteze ma!

No tim "nevim,. zdali to ma vliv" jsem myslel to, ze ja treba s UEFI biosem nebyl schopen nabootovat s MBR mediem...

I v UEFI jde volit metoda bootu. Jde jen o to, zda je zvolena "nova", "stara" nebo "nova s fallbackem ke stare". Podle toho to pak s MBR funguje nebo nefunguje.

prepni sa legacy BIOS

UEFI ma kopec vyhod. Pre sekretarku vo firme asi nie. Ale pre cloveka, ktory neni lenivy si to trocha nastudovat, urcite ano.Mam Asus Z97A a som nadseny s moznostami nastavenia. Ano, da sa prepnut na legacy BIOS a vzdat sa novych vymozenosti. Ale s tymto pristupom sme mohli ostat pri DOSe, alebo Windows 3.11.

a jaku to ma vyhodu pre kinder elite?

Napisal si kratku vetu, v troch jazykoch (cim viac, tym ADIDAS?)Odpoved chces v tradicnej činstine, alebo staci moderna činstina?Aku to ma vyhodu pre deti, sa spytaj v detskom kruzku, nie v IT poradni.

no ved preto sa teba ako jeho člena pytam a zatial sme sa to nedozvedeli

Humor mam rad (korenie zivota). Ale nesnie byt trapne.

no myslel som že budeš aspon trochu šikovnejšie kinderko ale nemaš nato ani skopirovat nejaky ten članok s ,,vyhodami,, w7 mat na uefi -tak pomodlit a spinkat

Mas smolu, z hlupakmi sa nebavim.

no ved to si vypotil ty sam

to súhlasím. Ak by mal W8, nie je čo riešiť, kto chce za každú cenu W7, netrápil by som sa s tým ako urobiť W7 inštalačku milujúcu UEFI. Ale samoz. prečo nemať W8.1.1 a neriešiť "ako na inštalačku, aby milovala UEFI keďže zatiaľ nemiluje?"

Krk bych na to nedal, ale v legacy BIOSu by mělo jít nastavit to samé co v UEFFI s výjimkou nějakých nepodstatných specialit. Podle mého soudu je UEFI především GUI běžného BIOSu a nějaké extra zázraky v nastavení příliš neobsahuje. Ale je to určitě hezčí na pohled + myš. Ale to je věc vkusu. Do BIOSu nelezu denně a tak mi je úplmě jedno jak vypadá po stránce grafiky.

Takze UEFI si videl len ked si prepinal legacy BIOS, inak by si taketo bludy nepisal.

LOL. To, jak to vypada v "Biosu" prakticky nema zadnou souvislost s tim, zdali je to UEFI nebo ne.

"Krk bych na to nedal" , to rozhodne nerob, clovek bez krku vyzera blbo."s výjimkou nějakých nepodstatných specialit" v UEFI som si nastavil "graficky" nelinarne sparavanie sa vetrakov (v grafe zavislosti temp/ otacky) jednoduchym "mysoidnym" zasahom. Skratka som si nastavil krivku a to nezavile na dalsich vetrakov.A ono to perfektne poslucha. Tak JP bez krku, ako to nastavis v textovom mode?Ulozenie niekolko nastaveni klasickom v BIOSe uz nie je (vlastne je domenou niektorych MB).Ja mam v UEFI par potrebnych profilov, ktore si editijem priamo z Windows.Este mas krk? Alebo chces naznacit, ze si v tradicnom BIOSe zmenis parametre bez restartu systemu?Nie som "skoliace stredisko" pre lenivych nastudovat si co je xEFI.

no to je fakt ,,bomba,, že ta tie vrtulky posluchaju na tom aušuse

"v UEFI som si nastavil "graficky" nelinarne sparavanie sa vetrakov (v grafe zavislosti temp/ otacky) jednoduchym "mysoidnym" zasahom." - tak to je technologický zázrak na který UEFI není vůbec potřeba, to umí prakticky každý driver chipsetu MB. Profily nastavení BIOSu jsou už řadu let zcela běžné (máte ale pravdu, že to nejde bez restartu OS). Až vám časem (a je to jen otázka času) nějaké svinstvo z internetu přes Windows totálně zboří UEFI BIOS a nemusí to být jenom destrukce nastavení a profilů, tak se patrně budete dost divit. Ono se sice lze dostat z OS i do klasického BIOSu, ale je to trochu obtížnější. O můj krk si starost nedělejte, a pokud byste správně pochopil smysl mé věty, což vám činí evidentně potíže, tak jsem napsal že bych krk nedal, ne že ho dám. To je trochu podstatný sémantický rozdíl. Pokud ovšem nechápete rozdíl mezi -dát- a -nedat- tak je cokoli dalšího zcela bezpředmětné.

Vy nevite, jaky je rozdil mezi prednastavenym profilem (tichy, normalni, vykon) od vyrobce a nastavenim vlastnich otacek v zavislosti na teplote?

Ano, když má někdo větrání na prd, musí trochu přikuřit otáčkám, aby neupekl všechno v bedně. Zvuk stíhačky vycházející z case při hraní má jistě své kouzlo . Běžnému uživateli je to na prd.

Ne, je to presne naopak. Ten graf zavislosti je tam i proto, aby se daly v idle nastavit velmi male otacky. Nicmene, to, k cemu to vlastgne je, neni predmetem teto diskuse.

Milosi prosím tě neplácej blbosti.UEFI je jen na pohled hezčí Bios a je jednodušší, aby si lamy nedomrvily nastavení, když se hrabou, kde nemají.V běžném Biosu se dá nastavit avtaky zprasit podstatně více věcí než v EFI a to co ty tady popisuješ jako výhody skýtá každý soft každého výrobce MB přímo z Windows.Kromě toho, k čemu potřebuješ zrovna ty na svém PC/NtB několik potřebných profilů? Běžný Bios má možnost ukládat profilů 10 i více a nastavení z prostředí Biosu je podstatně spolehlivější než z Windows, kdy nevíš předem, tedy hlavně Useři jako ty, jestli jim PC nabootuje ještě po restartu.Zkrátka a jednoduše uefi nemá kromě prostředí, myši a jisté blbuvzdornosti žádný valný smysl.

V tomto threadu se objevil přispěvatel Miloš. Jeho "příspěvky" opravdu berte s velkou (nebo raději s ještě větší) rezervou. Základna jeho znalostí o GPT je NULOVÁ. Vymýšlení - jakkoliv vypadá věrohodné - mu ovšem jde.