» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s instalací Windows 10

Mno... Když jsem nainstaloval Windows přes normální instalační program tak po instalaci nejde bootnout, i když na disku je všechno nainstalované a je nastaven jako první možnost bootu. Používám Lenovo IdeaPad S510p

Odpovědi na otázku

Asi nesouhlasí typ instalace s typem bootování (UEFI/GPT - CSM/MBR).

Přepnutí v BIOSu z UEFI na Legacy Support nepomohlo

A jinný typ bootování počítač nepodporuje

Nastav UEFI Only a v boot order zvol Windows Manager.

Boot mode je UEFI a v boot priority order je na prvním místě Windows boot manager a stejně nejde :(

A co to píše? Ideálně udělej foto jak to vypadá, když se to snaží nabootovat.

Pří bootu to nic nepíše jen vyskočí boot menu https://ibb.co/wC3smBn

Asi bych to nainstaloval znova, flešku přes MST a instalaci na PRÁZDNÝ disk (před instalací SMAZAT). Nastavení vypadá správně.

Tohle už jsem udělal asi 5× ale beze změny Ale myslím si že by to mohlo být tím že když nainstaluju Windows tak se vytvoří víc sekcí disku, nesnaží se počítač bootovat špatnou sekci?

W10 vytvoří několik ODDÍLŮ, to je OK a boot z WM je z toho správného EFI.Nejspíš něco děláš blbě, najdi někoho poblíž, ať vidí co přesně děláš.

A když dáš enter na položce Wndows Boot Manager, tak se stane co?

jinak pro info: Nainstalované to máš dobře, ale divné je, že to do toho nebootuje.

Hodí mě to zpátky do Windows boot manageru

to okno na screenshot není Windows Boot Manager, ale boot menu BIOSu.Jakou versiw Windows 10 instaluješ? Vytvořil si flashdisk přes media creation tool nebo nějak jinak?Zkus vypnout Secure Boot, který je na fotce https://ibb.co/kxXPTrp . Nabootoje to pak?

To teď nwm ale je to ta nejnovější na flešku jsem ji dával včera, ano vytvořil přes média creation tool. Né když jsem vypnul secure boot nebootuje

Ještě doplňující dotaz: Jel na tom počítači nějaký Windows 10 někdy?

Ano byl ale na jiném disku teďka je tam SSD od kamaráda který to měl v počítači a neměl na tom nainstalovaný windows

Takže bys mohl konečně napsat, co je to SSD a kam je zapojené.

Jméno SSD je na jednom obrázků a je zapojené do normálně interně do notebooku

Je to skoro nečitelné ... vypadá to na SATA Kingstone A400. Může být nekompatibilní s UEFI v tom NB. Asi bych zkusil nějaké jiné SSD.

Je to KINGSTON SA400S37480G

Máš několik možností.1) Přepnout boot mode na nějaký Legacy nebo co v té nabídce bude. https://ibb.co/54Zn4n0 . Pak ale musíš znova nabootovat flashku, znova smazat celý disk a znova nainstalovat Windows.2) Vyzkoušet jiný disk. Tady ty šunky se chovají všlijak. Zkus si koupit nějaký ověřený, který je v obchodě označený jako rozbalený, aby obchodu nevznikala finanční škoda. Pak disk v rámci 14 denní lhuty vrátíš. Třeba nějaký samsung z https://www.alza.cz/pevne-disky/18842851.htm je celkem jistota. Zkus to nainstalovat na něj, určitě ale v instalátoru nezadávej licenční číslo. Pokud to pojede, tak je problém v disku, pokud to ani s jiným diskem nepojede, tak je něco hodně špatně s BIOSem.

Přepnul jsem boot mode na Legacy (což myslím že boot jen pro linux) a napsalo mi to tohle ale pro změnu se změnilo rozlišení xdd https://ibb.co/QCqBvQX

Musíš dát v instalátoru Shift + F10 (nebo F11, teď nevím), oteře se příkazový řádek a zdat tyto příkazy (smažou celý disk a změní tabulku oddílů),diskpartlist diskselect disk X <- X je číslo disku na který chceš windows instalovat z předchozího seznamucleanconvert mbrexitpak spusť instalátor znova a mělo by to fungovat.

Díky za informaci. Hned vím, kterému operačnímu systému se vyhnout.

Vypni si v BIOSu možnost volit boot