» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s instalací W10 Pro 32-bit

Zdravím vás,u instalace W10 Pro 32-bit mám menší problém. Kdykoliv se mi spustí instalace, tak se vypnout všechny USB sloty (instalační flash disk, klávesnice, myš), takže nemám jak nainstalovat. Při 64-bitové verzi proběhne všechno v pořádku. Měl by někdo nějaký nápad prosím? Díky moc za každou radu.

Odpovědi na otázku

Jsou obě instalace jinak identické ? Tj. stejné buildy? Nijak neupravované ?

Ano, obě dvě instalace úplně stejné. Čerstvě stažené z Media creation toolu.

Co to je za hw na který se pokoušíte instalovat ?

Otazka zníá, jelsti USB řadič v daném PC je vůbec kompatibilní s ovladači USB ve Windows 10 32bitové verzi. Může pomoci instalace z USB 2.0 portu, či přepnutí USB řadiče do starší verze v UEFI/BIOSu.

Instaluji z USB 2.0 portu. Na jakou starší verzi řadiče myslíte?

Hmm, zajímavé. Pordesk 400 DM G4 a G5 mají v datasheetech uvedeno, že zadní USB jsou dva USB 3.1 Gen 1 (tedy 3.0) a dva USB 2.0, ovšem na fotkách těch PC jsou všechny USB značeny jako SuperSpeed, tedy 3.0 (či 3.1 gen 1). Bohužel skladem žádný aktuálně nemám, abych se podíval.Je klidně možné, že v UEFI se musí ty dva do USB 2.0 přepnout, či je řeba zapnout Legacy modse apod. Ovšem HP oficiálně 32bit verzi Windows na tyto PC nepodporuje, tak bohužel odpadá možnost pomoci od výrobce.

ps2 klavesnica+mys. Ale ak ti nejde 32bit W7 teraz, urcite nesiel ani povodne, ked bol PC novy. Takze ak koli nejakej aplikacii potrebujes w7 32bit, nainstaluj lubovolny OS kompatibilny s virtualbox, virtualna win7 32bit je riesenie. Ak nutne koli aplikacii nepotrebujes 32bit, tak sa zmier s tym, ze to nejde a daj tam 64bit. Este mozes vyskusat 32bit win10.

Este mozes vyskusat 32bit win10.A na co se ptá?

:) pruser. Ospravedlnujem sa, myslel som ze sa pyta na win7, nejak mi nedoslo, ze by niekto chcel instalovat win10 32. Moja chyba.

PS2 slot tento PC nemá. 32-bit, protože na něm budou běžet historické aplikace, které nepodporují 64-bitové verze OS. Aby na něm 24/7 běžel virtualbox, si myslím že je zbytečné.

A sdělíte nám o jaký typ PC jde?Má DVD mechaniku?

Typ jsem posílal nahoře, odkaz Alza. DVD mechaniku bohužel nemá.

Zkoušel jste různé buildy W10 ? (od aktuálního 1909 přes starší 1903,1809 a 1803)Evidentně tam bude problém s ovladači USB Problém je že na webu HP je k dispozici pouze W1064bithttps://support.hp.com/gb-en/drivers/selfservice...

Vypadá to že se prostě již s 32bit systémy nepočítá:https://h30434.www3.hp.com/t5/Business-PCs-Workstati...

Tak to asi opravdu neprojde. Díky moc za radu

Integrovat USB ovladače do instalačky. Nebo jak píše kolega, nainstalovat tam nějaký 64b Linux, ať není potřeba druhá licence, a ty Windowsy virtualizovat. Dneska se virtualizují i servery.

Ovladače by se nainstalovaly až po instalaci W10. Já se dostanu k výběru jazyka, času a klávesnice (první obrazovka instalace).

Existuje způsob, jak integrovat ovladače přímo do instalátoru.

Nainstaluj 64b verzi, PRO má Hyper-V, které může běžet trvale. Ve virtuálu si dej cokoliv ten historický SW potřebuje. Mimochodem, v 64b verzi běží 32b programy normálně. Potíž je s 16b programy, tam třeba DosBox.

Tak on se dá v Dosboxu rozjet i Win 3.11, ale tam můžou být potíže např. s tiskem.

Available Operating Systems:- Windows 10 Pro 64 – HP recommends Windows 10 Pro- Windows 10 Home 64 - Windows 10 Home Single Language 64 - FreeDOS 2.0To pravděpodobně vysvětluje problémy. Prostě už tam pro něco není 32bit ovladač.

Ještě jednou, díky moc i Vám.