» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s instalací a zavaděčem W7

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s následujícím.Mám notebook Toshiba, který nebyl schopen normálně nabootovat do W7. Po desítkách marných pokusů o vstup do Biosu se mi podařilo dostat se až k samotné nové instalaci systému. No po první části instalace se notebook nerestartuje, kurzor pár sekund bliká a pak už nic. Nezbývá mi nic jiného než se znova snažit dostat se k pokračování instalace ale když už se k ní dostanu tak zase vše od začátku a scénář je stejný jako výše. Pravděpodobně se jedná o problém se zavaděčem ale ten neopravím dokud W7 nenainstaluju. jak z toho kolotoče ven? Nějaké rady? Díky.

Odpovědi na otázku

Zavaděč neopravim dokud w7 nenainstaluji - to je ale nesmysl Pepo.Vyvin aspon minimalni vlastni iniciativu a během deseti vteřin zjistiš že je to nesmysl.Nicmeně desitky marnych pokusů o vstup do biosu je taky celkem zajimavy přiběh - standartně se do Biosu nebo Uefi musiš dostat na prvni tuk.Mimochodem vzhledem k znalostem vubec nevyvozuj čim by co mohlo byt a bud tedy zjisti jak na tom zavaděč je a pastni sem odkaz - vypis.K tomu ti stači blby winre na flashce bootovací,nebo si zavolej posilu.Existenci neexistenci a stav kde hadat,myslet si,vyvozovat,domnivat se - můj postup ukaže a vypiše.

kde - jde - překlep

Nesmysl to není. Kdybych ten notas neměl před sebou tak to netvrdím. Do biosu bych se měl dostat přes F2, to se mi podaří tak jednou z 20-30 pokusů. Jo, zní to šíleně, sám to nechápu ale je to tak. Ale i když se do něj dostanu, tak není vyhráno. Nastavím boot z CD mechaniky ale notebook to ignoruje a nechce bootovat z instalačky W7. Nenabídne žádnou jinou možnost, kurzor bliká pár sekund a pak se zastaví a nic se neděje. Podařilo se mi to náhodně párkrát ale vše končí nekompletní neukončenou instalací W7. Notebook prostě sám nezrestartuje a nepokračuje v dokončení instalace.Ano, na svém počítače se standardně do biosu dostanu na první ťuk, na tomhle tohohle notebooku ne.

Vymeň si harddisk odchádza do večných lovíšť !! A čo je zaujímavé skoro na každej Toshibe sa to prejavuje takto...