Problém s (hybridním) HDD

Zdravím, můj bratr řeší jeden složitější problém:Má pevný disk se dvěma oddíly. Jeden malý SSD na systém a velký HDD na data. Ačkoliv se zaklíná, že si SSD a HDD objednal jako samostatné součásti, nyní, když odmontoval bočnici, nemůže ten SSD najít. Na základní desce má jenom jeden obsazený SATA slot mechanikou a HDD je připojen na PATA(!) konektor.Jde o to, že mu něco nefunguje. Když začne nabíhat OS (Windows 7), blikne jen modrá obrazovka a vypne se. V nouzovém režimu se mu ukazuje nabíhání nějakých souborů a pak se vypne stejně. Nyní řešíme co s tím. Omluvám se za neúplné informace, protože to řešíme po telefonu a nemůžu se k němu dostat.děkuji za podněty

Odpovědi na otázku

Ty první dvě věty - pokud jsou chápány tak, že mají platit obě a spolu - je hovadina.

Hybridni HDD je klasický plotnový disk s integrovaným mrňavým SSD, který ale slouží pouze jako cache pro ten plotnový. Takže se v podstatě jedná o jeden fyzický disk, nikoli dva.No a jestli má či nemá v PC ještě nějaké další (fyzické) disky, netuším - to musí vědět sám, co si objednal a zaplatil. Snad ho "nenatáhli".

Hybridný disk je jedna "krabička" . Tak ako SSD , HDD . Treba si niečo prečítať o funkcii hybridného disku . Naozaj to nie malý SSD na OS a veľky HDD na data. Hladaj chybu inde. PS. A čo je napísané na štítku toho "HDD" ? nie je napr toto:Seagate Desktop SSHD 1000 GB ,Pevný disk 3.5" SATA III NCQ, 8 GB SSD + 64 MB cache, 7200 otáčok,