» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s herním ovladačem + Asi jsem odinstaloval něco ze systému

Mám BT herní ovladač Mad Catz C.T.R.L.R a nejde s ním hrát hry. Teď to zkrátím, hledal jsem různé ovladače a jiné věci k tomuto gamepadu, pár jsem jich nainstaloval, nefungovalo to a tak jsem je zase odinstalovával. Bojím se, že jsem odinstaloval nějaký předinstalovaný ovladač, protože před tím když jsem šel do Nastavení > Zařízení > Zařízení BT a jiná > Zařízení a tiskárny > pravým tlačítkem na C.T.R.L.R (to je ten gamepad) > Nastavení herního zařízení, tak jsem měl v nabídce ten svůj gamepad a po rozkliknutí jsem si mohl ověřit funkčnost páček a tlačítek a popř. ho i zkalibrovat, jenže teď už v této nabídce není, tak se bojím, jestli jsem neodinstaloval nějaký ovladač či něco a že si to teď s tím ovladačem nerozumí a tak neuvádí ho v nabídce. Budu rád za jakoukoliv pomoc.

Odpovědi na otázku

Zkus ovladac ze Softpedia z roku 2015 pro Win 8.1 o velikosti 5,5 MB. Dal ti neporadim, ja uzivam bluetooth Xbox od Microsoftu

a ovladače přímo od výrobce?https://www.madcatz.co.nz/?

To jsem zkoušel taky, možná by to bylo i řešení, jenomže jestli jsem odinstaloval ze systému něco důležitého a tak ani systém už nezobrazí stisknutá tlačítka a náklon páček, tak si myslím bez toho nemůže tohle fungovat, když systém ovladači neřekne jaká tlačítka jsou stisktnutá. A taky že nefunguje, píše to něco jako Zařízení nevloženo. A na tom ovladači by ta tlačítka šla mapovat, kdyby to ten gamepad našlo.

Zkus obnovu systému do doby, kdy to ještě nezlobilo:http://www.servispckupka.cz/nastroj_obnoveni_systemu.php

Zkusil jsem to, gamepad se pak v seznamu zpátky objevil. Ze stránky https://www.madcatz.co.nz/ jsem nainstaloval CTRLR range x64 Drivers.exe a potom CTRLR Range x64 Software.exe a už zase v seznamu není. Nechápu jak to na tohle může mít vliv, ale napadá mě, jestli jsem instalací nějakého ovladače nepřepsal ten předinstalovaný, který tam měl zůstat. Je to možné?Teď nevím jak dál.

Update:Zkusil jsem s tím gamepadem hrát Jazz Jackrabbit 2 a překvapivě to fungovalo. (i bez instalace nějakého driveru) Nefungoval na něm ale Dpad. Teď to už vůbec nechápu. Proč to někde funguje a někde ne? Jak udělat, aby fungoval pořád?

zkus vse odinstalovat restartovat a nainstalovat jen driver-necpi tam zadnej zbytecnej soft navíc a pisni co to udela

Právě když nainstaluji ten driver, tak to pak ten gamepad nezobrazí už ani po rozkliknutí toho gamepadu v nastavení, takže to znovu zkoušet už nebudu. Když nainstaluji jenom ten jejich software, tak je to v pořádku, až na to, že ten software můj gamepad nenajde. Mělo v tom programu jít namapovat tlačítka gamepadu na jiné klávesy.