» Poradna » TV, audio a video

Problem s HDR

Dobrý den. Mám TV LG oled65cx3la propojenou certifikovaným HDMI od Alza (přímo jejich značkou AlzaPower), s AV Denon AVR-X2600. K AV mám připojen počítač přes který do TV pouštím filmy, mimo jiné ve 4K HDR. V AV je nastavení formátu 4K standard a enhanced, když dám enhanced, tedy podporu 4K 4:4:4 ; 4:2:2 a 4:2:0 video 10bit a v TV mám zapnutou funkci HDMI deep color, tak AV napíše: your TV is not configured to support 4K 4:4:4; 4:2:2.... A obraz z počítače se nenačte. Když v TV funkci HDMI deep color vypnu, obraz z počítače se načte a v AV jde zvolit formát 4K enhanced, ovšem když přepnu na AV vstup na kterém mám setobox, na TV se objeví hláška: Aby bylo možné poskytovat optimalizovanou kvalitu obrazu, funkce Ultra HD Deep Colour bude zapnuta pro aktuální port HDMI. Během použití nastavení nemusí obraz nebo zvuk pracovat správně. Pokud problém přetrvává, vraťte nastavení nebo znovu zapněte připojenéexterní zařízení. V tu chvíli je to možné pouze potvrdit, čímž při opětovném přepnutí vstupu na PC není signál. Takže jsou poté jen dvě možnosti, první, opět v nastavení TV vypnout HDMI deep color, druhá, v nastavení AV přepnout formát 4K na standard čímž se signál z PC vrátí. Proč se tyhle dvě funkce "bijou" a mají se "bít" ?

Odpovědi na otázku

HDR ma viac noriem - rezimov, TV ocividne nepodporuje rezim, v ktorom sa jej snazis z PC ten signal poslat.

Prestuduj si manual, str. 79

Manual čeho, TV nebo AV?

Právě že to TV podporuje, jinak bych to neřešil. TV má přímo podporu HDR 10 plus 10 bit, což je momentálně nejvyšší možnost HDR.

Preštuduj si čo znamená 4:4:4; 4:2:2; 4:2:0 a čo znamená HDR10https://www.quora.com/What-is-4-4-4-4-2-2-and-4... https://www.androidauthority.com/4k-hdr-guide-1209021/To - že máš TV s HDR10 (10-bit) neznamená, že zvládne režim 4:4:4, alebo 4:2:2.....