Problém s HDD

Dobrý den. Mám problém s HDD ve stolní PC. Tady je odkaz. https://www.czc.cz/seagate-barracuda-3-5-1tb... PC normálně spustím a nevykazuje žádné známky poškození. Windows mám nahraný na SSD 64GB. Tudíž mám většinu souborů na HDD. Disk normálně funguje a najednou z ničeho nic se aplikace sekne tak ji vypnu přes správce úloh. Znova pustím třeba video uložené na HDD ale to se vůbec nenačte. Před měsícem asi se mi stávalo že disk při vyšší námaze se vypnul a zapnul (otáčky se snížili do poloviny a pak zase zvýšili) bylo to slyšet. A pak asi minutu nic nedělal nereagoval nečetl a nezapisoval. Ale točil se. Pak zase naskočilo čtení atd. Jen do chvíle kdy zase byl více namáhán. Dělal jsem defragmentaci ale ta vůbec nešla protože se disk furt vypínal. Tak jsem skusil prohodit SATA kabely s SSD a u toho jsem ho kompletně vytáhl podívala se na něj oprášil. Potom diska zase fungoval až do teď. Dělá jsem automatické opravy Windows ale ty nepomohly. HD Tune nenašel žádná poškozená data. Už si nevím rady. Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Výpis ze SMART z Crystal disk info.

https://crystalmark.info/en/download/zrejme bude vadny, cim skor sprav zalohu dat a kup novy.

Pokud to jde udělat zálohu a pak jestli je v záruce reklamovat.Také jsem uvažoval o koupi tohoto disku ale odradili mne uživatelské recenze.

Seagate má na testování vlastních disků nástroj. Jmenuje se Seatools:https://www.seagate.com/support/downloads/seatools/Stáhni a otestuj.

Teď jsem dělá benchmark test a z 200mb/sec to skočilo na 100mb/sec nevím jestli to je v pořádku.