Problem S HDD

dravím,mám nasledovný problém s jedným HDD značky "HGST 1T 5400RPM 6GB/s 2,5". Disk používam ako externý. Po pripojení k PC cez USB 2.0 alebo 3.0 sa disk v PC nezobrazí. Zaznie zvukový signál pripojenia USB ale disk nie je vidieť v "Tento počítač" ani súborovom manažéri Tot. comander. Musím vždy v "Disk direktore" priradiť písmeno a potom už funguje v pohode. Po odpojení a znovupripojení k PC zase musím zopakovať tento postup a vždy sa to tak správa. Skúsil som už odstránenie zväzku, vytvorenie, formátovanie a vždy rovnaký výsledok. Máte niekto nejaký nápad?Díky

Odpovědi na otázku

Přiděl mu písmeno ve Správě disků. Zkus mu dát písmeno z konce abecedy (Z)

Diky za radu, ale nepomohlo.

Použij http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... (pro osobní použití je zdarma)

Diky, vyskusam. Teraz robim diagnostiku v HD Tune, trocha to potrva.

Nebylo by na škodu vyzkoušet ten disk v jiném PC (jestli tam písmeno dostane).

Mam moznost vyskusat, ale az zajtra. Dam vediet. Diky

Aj v inom PC sa to chova tak isto.

Vyndej disk z boxu (pokud to jde) a vyzkoušej ho v jiném.

Vyskusane v 2 inych boxoch a to iste.

Diagnostika v HDTune dopadla jak?Zkus ještě diagnostický nástroj výrobce (stáhneš na stránkách výrobce).Jinak už pouze USBDLM...

Ked budem doma, potom pridam screeny z diagnostiky.

No to je SMART. A Error scan bude dělat kdo??

Pardon, zabudol som, uz sa na tom pracuje.

Mě stačí smart. Dalšího netřeba. Disk má problém s přenosem dat. Pokud byl vyzkoušen i jinde=nejen jiný box, ale i počítač, tak pak je vada na konci přenosového řetězce a to v elektronice disku.

Prostě třeba jen USB není schopno dodat dostatek energie.Na tohle je lepší nějaká dokovací stanice s vlastním napájením.

Na to som myslel a vyskusal som aj v doku a to iste. Rozlucim sa s tym diskom. Diky vsetkym za rady.

Ten disk je dobrý.

Ne. Jenom povrch ploten je dobrý.

Na stránkách projektu máš nápověduhttp://www.uwe-sieber.de/usbdlm_help_e.htmlVe zkratce jde o to, že na základě signatury disku která je pro každý disk jedinečná (a kterou zjistíš přiloženým nástrojem) přiřadíš tomuto disku písmeno.Výsledkem je, že tento disk, po každém připojení, dostane vždy toto písmeno.