Problem s HDD?

Ahoj,

vcera rano mi volala máti, že ji nejde PC - po zapnuti vyskoci hlaska "Chyba načítání disku". PC jsem si odvezl a zkusil zapojit disk nový, který mám doma...bohužel chyb se stále opakovala. Když jsem spustil instalční CD s windows XP SP2, nechal me software pouze vytvořit na disku oddíl, ale zformátování nešlo..doběhlo do cca 15% poté hláška "Disk nelze zformátovat, je pravděpodobně poškoze". Tuto hlášku jsem dostal jak u "starého" tak u kompletně novho disku. Když jsem oba disky připojil na jiný PC, vše běželo jak mělo. Zkusil jsem jiný napájecí+datový kabel k diskům (SATA), ale furt ten samý problém:(. Nevím co vyzkoušet teď. Má cenu prohazovat jednotlivé komponenty (grafiku, síťovku, Ram,...)? Nebo je to deskou? Máte někdo nápad?.

Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Marvq

Odpovědi na otázku

Tady bych asi začal clear CMOS, poté se uvidí.

Zkusil bych jednu RAMku vyndat a postupně je vyzkoušet.

No tak jsem vyzkousel vymenit skoro vsechny komponenty a problem setrvava..zacinam mit podezreni na SATA radic na desce:(...Jelikoz DVD mechanika najede bez problemu, zkusim zitra sehnat IDE harddisk a zkusit SATA obejit.

Jestli jeste nekoho neco napada..sem s tim!

Diky,

Marvq

Nechtěl jsem strašit, ale na první přečtení to opravdu vypadalo na řadič. Než půjde deska do popelnice je dobré vyzkoušet clear CMOS, kterým nic nepokazíte. Jinak bych ještě doporučil zkusit jiný zdroj, popř. stávající zkusil odlehčit, pokud je čím.