» Poradna » Notebooky

Problém s HDD, 100% využití

Zdravím,mám cca 4 roky starý notebook Asus K55 s i7 Ivy Bridge 3610QM, 8GB RAM a 1TB HDD.Mám problém s HDD, ale bohužel nevím jestli je tento problém softwarový nebo hardwarový.Jde o to, že mi HDD ve správci úloh ukazuje 100% využití, ale přitom všechny procesy mají čtení/zápis na 0mb/s (tento problém se objevil před dvěma dny, nikdy před tím jsem tento problém neměl) viz obr: https://goo.gl/eG2XLrProgramy po spuštění: https://goo.gl/bIxX02To že mi ntb ukazuje 100% využití disku mi způsobuje to, že ntb je pomalý tak, že když kliknu třeba na tento počítač tak se mi tento počítač otevře cca. za minutu nic nedělání. To samé se děje i když něco dělám na internetu (používám Chrome). Při googlení co by to 100% využití disku mohlo způsobit/způsobovat se mi stránka načítala cca. 5 minut a při čekání než se mi výsledky googlu zobrazí jsem to samé hledal přes mobil a tam se mi výsledky ukázali hned, takže to není problém s pomalým internetem. Nicméně se mi podařilo vygooglit to, že bych měl vypnout SuperFetch a Windows Search, tak jsem to udělal, ale stejně mi to problém nevyřešilo...Dále jsem spustil Malwarebytes Anti-malware a úplný test v Avastu, ale ani jeden program mi neukázal nic škodlivého, co by to mohlo způsobovat. Tak jsem ještě zkusil restartovat počítač a po restartu jsem vypnul Avast, ale ani to nepomohlo.Tak jsem dál googlil a vygooglil jsem, že bych měl zkusit vlézt do Nouzového režimu a znovu spustit Malwarebytes Anti-malware, ale ani v Nouzovém režimu mi Malwarebytes Anti-malware neukázal žádné škodlivé výsledky, nicméně jsem zjistil, že když jsem v Nouzovém režimu tak problém s diskem žádný nemám (nic se neseká, vše funguje tak jak má, v Chromu se mi načítání stránek taky neseká).Tento dotaz píšu z Nouzového režimu se sítí, takže zkusím po dopsání restartovat NTB a spustit ho v Normálním režimu, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

A co říká S.M.A.R.T. toho disku?

použil jsem HDDScan a S.M.A.R.T. mi ukázal toto https://i.gyazo.com/c6a6b2329dbe8c03ac2ef3953...

Máš tam 166 "podezřelých" sektorů, které čekají na přemapování (pak se budou tvářit jako reallocated sectors).Ten disk je pomalu na cestě do křemíkového nebe. Můžeš děkovat bohům, pokud se ti podaří bez problému zazálohovat data jinam.

Myslím si, že je na tom ještě dost dobře: http://prntscr.com/a6715i

Ještě pro upřesnění, musím být v Nouzovém režimu se sítí protože v normálním režimu se vážně nedá pracovat...

A co chceš slyšet? Ty nevidíš vykřičník u očekávané chyby? Disk je před smrtí, čím víc ho budeš trápit, tím dříve přijdeš o data, pokud na něm nějaká potřebná máš, okamžitě si je zálohuj, pak disk vyměň.

Třeba to co jsi řekl jsem chtěl slyšet, aspoň teď vím na čem jsem...

Spusť hloubkový test povrchu HDD, předpokládám, že se začaly objevovat vadné bloky.

Jde ti HDD do kykslu, dej tam raději SSD a data na externí plotnu

Děkuji za odpověď

Už žádný testy a blbiny nedělej, prvně se postarej o data a pak můžeš testovat. To sou rady teda. Vždycky, když je takovej problem, udělat prvně data a pak se v tom můžeš nimrat do skonání disku, dle mýho ten disk ještě může bejt v pohodě fungovat, ale musíš vyndat ty data...

Jasný, díky moc za radu

Zdravím. Bohužel mi moc Vaše rady nepomohli, protože mám naprosto stejný problém. Mám Windows 10 a něco mi říká, že je to tím, ale nevím...jestli jsem to prostě pochopil správě říkáte, že HDD je rozbití a čeká na svou smrt? Dost smutné, že mi vydržel asi 2 a půl roku. Zajímavé je že teď jsem se hrabal v správci úloh a dal "spustit program pro sledování prostředků" a po chvilce najednou HDD lítá na 0% až 10% čtení. A zase funguje tak jak má...ale je pravda, že noťas mám zapnutý už tak 4h Počítač jsem nezkoušel přeinstalovat protože mám 10ky asi tři-čtvrtě roku. ESET mi také nenašel nic škodlivého a scan disk hlásí, že je vše v pořádku...tak nevím no...

Tak cca po půl hodině jsem opět na 100% využití HDD