» Poradna » Programy

Problém s GRUBem

Prosím poraďte mi někdo se zavaděčem GRUB. Mám raid s XP a druhý IDE disk s W98,XP,BSD a čerstvě nainstalovanou Mandrivou 2009. Při instalaci jsem zadal, aby se zavaděč umístil do MBR IDE disku. Když to spustím, tak se mi zobrazí grafické rozhraní s volbami. Všechny volby fungují až na linux(jediný je na logickém disku včetně swap oddílu).Vždycky se jakoby spustí a pak v textovém režimu je vidět, že booting is failed, bodejď by ne, když to hledá root na tom raidu! Jak je to možné? kde se stala chyba?

Odpovědi na otázku

Ak je spravne nainstalovany len si nespravne zistil disk mozes ho cez livecd lubovolnej distribucie upravit. Pripadne ho mozes skusit znovu obnovit.
www.abclinuxu.cz ...
Pripadne tu je postup pre ubuntu
wiki.ubuntu.cz ...