» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s grafikou

zdravím mám grafiku ATI Radeon HD 4800 series a dále už to neznám grafiku z pc nechci vyndavat no a mám problém dnes jsem šel dělat stream a jak jsem ho šel dělat tak mi začalo ve hře who's you daddy nějak blbnout objekty že se mi vše prostě roztrojilo a podlaha byla divná atd tak jsem to vypl a šel jsem na minecraft a tam mi to dělalo to že jsem měl jakýsi kolečka tam a v obs jsem měl žluté a černé pruhy takže tam kde byla bíla tam byla černá a nebo žlutá a také když jsem dal na ploše pravím tak jsem to jen projel myší a jak jsem to projel zmizel mi text tak jsem si dal rozlišení a tam nahoře jsem neměl text a prostě mi to dělá takoví kraviny že někde není text nebo tam mám jen žluto černé pruhy mohu poslat obrázek případně :) prosím o odpověd dost jsem z toho zklamanej ten pc mám moc rád :'(

Odpovědi na otázku

HD 4800 (ať už je to kterákoliv) je skoro 8 let stará grafika a klidně už odchází. Mrkni na teploty. Možná jen chcípnul větrák (mrkni, jestli se točí).

dobře podívám se a ty teploty kde najdu?

takže větrák běží dokonce jsem profoukl větráček přepojil kabel a nic

Mrkni se třeba do GPU-Z na druhou kartu:http://img.techpowerup.org/130826/q.gif

a kde to přesně najdu? v ovládací panely či?

přepojil jsem kabel profoukl větrák vše se točí ale nic z toho pomůžete mi teda jinak prosím?

ako prvé skontroluj či máš aktuálne ovladače a ako druhé ako ti už písali sú teploty

prosím ty teploty najdu kde jeden mi psal nahoře nějaký powerup či co to najdu kde prosím?

máš tam aj odkaz na stiahnutie

tak jsem si stáhnul to powerup ale jak mám ten problém s těma čtverečkama atp. tak ani nevidím tu rychlost atd :(

a nemôžeš mať vadný monitor ?

no já to mám na tv ale dosud jsem s tím neměl problém a toto mi napsalo to techpower když jsem si dal log to file: Date , GPU Core Clock [MHz] , GPU Memory Clock [MHz] , GPU Temperature [°C] , Fan Speed (%) [%] , Fan Speed (RPM) [RPM] , GPU Load [%] , GPU Temp.(DISPIO) [°C] , GPU Temp.(MEMIO) [°C] , GPU Temp.(SHADERCORE) [°C] , Memory Usage (Dedicated) [MB] , Memory Usage (Dynamic) [MB] , VDDC [V] ,2016-04-05 00:17:07 , 500.0 , 990.6 , 42.0 , 0 , - , 0 , 42.0 , 50.0 , 44.5 , 95 , 55 , 1.046 ,2016-04-05 00:17:08 , 500.0 , 990.6 , 42.0 , 0 , - , 3 , 41.5 , 50.5 , 44.5 , 95 , 55 , 1.046 ,2016-04-05 00:17:09 , 500.0 , 990.6 , 42.0 , 0 , - , 2 , 42.5 , 50.0 , 44.5 , 95 , 55 , 1.046 ,

trošku blbě se mi to poslalo :/

no z toho techpowerup už nic asi nezjistím všude kde má být text je to žluté

a jestli by to ještě pomohlo tak mohu poslat můj fb profil kde jsem posílal fotky jak to vypadá jestli mi někdo na fb nepomůže že by jste se koukli na fotky

pomůžete mi teda někdo prosím??

Teploty vypadají normálně, takže nejspíš odchází do věčných lovišť.

takže nová grafárna? :(

zde jsou fotky na mém fb: https://www.facebook.com/kuba.jirsak/posts/1025840... třeba vám pomůže diagnostikovat problém

Na fotky použij třeba ctrlv.cz nebo podobný web. K doporučení nové grafiky je třeba vědět o PC více. Alespoň CPU a zdroj (přesný typ). Neuškodí to ale vypsat celé.

to bych musel zase hledat atp :/

tak jsem volal tatkovi a on říkal že to zkusí dát do jiného pc a když ta grafika bude na to abi se vyměnila je tu nějaký typ na grafiku od nvidie ale at má 4Giga at to zvládne trochu náročné hry

Velikost paměti je to posledním, co rozhoduje o jejím výkonu. Nebo si vážně myslíš, že třeba GT 730 olepená zbytečnou 4GB pamětí má vyšší výkon než GTX 960 s 2GB (i u té je 4GB ve většině použití zcela zbytečných)?http://www.czc.cz/porovnatDoporučení až dle HW.

uvidím co se bude dát dělat