» Poradna » Programy

Problém s grafikou...

Ahoj, včera jsem po formátu C: nově nainstalovala ovladače k motherboard a poté nově stažené ovladače ke grafice (ATI RADEON 9600PRO). Všechno se zdá, že funguje v pořádku, ale když jsem zkusila spustit hru (třeba staré Insane nebo z nových Harry Potter a Ohnivý pohár), nelze. U Insane mi to hlásí "Couldn´t initialize video device", u toho Pottera to vyhodí zpátky do Windows. Můžete mi prosím poradit, kde by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

stahni si nejaky 2 roky stare katalisty ty uplme nove nejsou urceny pr tuto grafiku.

Máš vůbec nainstalované DirectX? A pokud ano, jakou verzi.

Direct X mám myslím 9.0c. Nevím jestli je to dobře nebo špatně.

Jinak zkusím teda nějaké starší katalysty. Mám myslím i originální cédo k té grafice, který jsem dostala když jsem ten kompl kupovala.

u to hry Pottera uz musi byt urcite dirkt x 9c.

odinstaluj ten vladac co tam mas ted!!! a nainstaluj ovladac co mas na tom cd od te grafiky.

Catalyst z Cd alebo novsi.Najvovsi ti nepojde dobre.A tiez directx 9.0c je vela verzii.

Aha, tak zkusím ty origoš ovladače z CD. Ty directX se tam instalovaly s něčím (mám pocit že Nero). Stáhnu teda jiný (třeba ze stahuj.cz) a zkusím nainstalovat ty.

Díky všem co radili - odinstalovala jsem ty nové ovladače ke grafice, nainstalovala ty staré z originálního cd co bylo ke grafice a nainstalovala Dirext X 9.0c ze stahuj.cz a vše funguje zatím dobře. Doufám že bude i nadále, protože v poslední době ta grafika pozlobívala - teda myslím že to bylo grafikou (občas se mi vprostřed hry začaly dělat přes obrazovku různobarevmé proužky a muselo se restartovávat nebo třeba při delší nečinnosti mi monitor ukázal No signal, počítač očividně jel, ale prostě obraz nikde). Tak doufám, že už všechno bude pracovat jak má. Díky moc všem!