Problém s grafikou NVIDIA ve Win11

Mám Win 11 a grafiky nVidia - FX1800 a Quadro 4000. Když kteroukoli připojím k monitoru s rozlišením 2560x1440, tak se v některých dialozích (typicky right click na plochu-nastavení obrazovky) pod nápisem Systém/Obrazovka objevují místo položek jen bílá okénka. Text se objeví, až když na to najedu myší. Nedělalo to, dokud jsem neměl instalované ovladače nVidia a systém jel na vestavěných. Dělají to obě grafiky. Když připojím monitor s menším rozlišením, je to OK. Máte někdo nějaký nápad, co s tím? Díky!

Odpovědi na otázku

Proboha, tohle jsou grafiky >10 let staré a navíc jsou primárně výpočetní. Co s nimi chceš dnes dělat? Navíc zaručeně neseženeš správné ovladače, na tohle se nepoužívají klasické nVidia game ready.

Tendle styl odpovědí mám rád. Ne každý je herní pařan. Ano, používám je, světe div se, jako výpočetní.

Kdyby ses na začátku trochu víc rozepsal, tak by si nikdo nemusel nic domýšlet a takové odpovědi bys nedostal. Nenapsal jsi, že je používáš skutečně k výpočtům (zvášť když sám píšeš, že je používáš i jako zobrazovací) a nesdělil jsi, jaké ovladače jsi na ně použil, protože k nim nejspíš už žádné aktuální neseženeš. Každopádně to ale nic nemění na tom, že jsou to staré vykopávky, od kterých nemůžeš čekat kompatibilitu s aktuálním OS.

Tak oni celkově 11 stojí za hovno a zas opravujou software za běhu, podle toho co se komu posere, mám novej notebook s 11 a příšerný a podobnej hardware na stolním PC s 10 jedou o 60 až 80 líp.

To je ovšem hrozná blbost. W11 už fungují úplně normálně. Chyba je mezi židlí a klávesnicí.

Tady zcela nepochybne.

"s 10 jedou o 60 až 80 líp"To mas slabe IQ. "Hodnota IQ od 71 do 80Jedná sa o nižší stupeň mentálnej retardácie. Jedinci s týmito hodnotami s ťažkosťami zvládnu základnú školu, ale v zvláštnych školách vyštudujú skoro bez problémov. Títo jedinci tvoria desatinu populácie."

Jaká grafika. Pod označením Quadro 4000 je několik různých grafik. P4000, K4000, M4000,....Pokud je to ale opravdu jen čistě stará Quadro 4000, tak ta logicky pro Windows 11 nemá podporu. A pro Windows 10 je ovladač naposledy z roku 2018, ale alespoň to pojede. Takže se vybodněte na Windows 11 (který asi stejně máte nahraný, tak abyste obešel jeho požadavky a zůstaňte u Windows 10. Ty tu budou až do roku 2025 a to už to stejně nejspíše zdechne.

A co stáhnout ovladače pro win 7, nebo win 10, když běžely korektně a nainstalovat je v emulaci pro tyto systémy? Mě to většinou pomohlo i se starším druhem karet.