» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s grafickou kartou nebo SW?

Mám problém se zobrazováním obrázků a videí na postarší mašině s Windows XP. Ani po výměně grafické karty za jinou podobného typu se problém nevyřešil a stále se to zobrazuje tak, jak je ukázáno v přiložené galerii.Nějaké nápady či rady, čím by to mohlo být?https://goo.gl/photos/NXoQHRrDi4kV6SWz7

Odpovědi na otázku

skús nájsť správny driver priamo od nvidie. momentálne tam máš základný od microsoftu.ak ti ani plnotučný driver nepomôže, tak to má asi už grafika za sebou. buď ju vymeníš, (ak máš za čo), alebo splašiš niečo z bazaru. ak máš rezervnú a chce sa ti experimentovať, skús ju dať zapiecť.. niektorým to pomohlo

driver vyzkoušímvýměna grafiky už právěže proběhla - a nepomohla a zapečení...prozatím zůstanu u neexperimentováníděkuji

Zkus nabootovat nějaký live linux - kdyby nešlo normálně, tak klidně ve VESA režimu a jestli to bude takhle blbnout i v linuxu, tak je to HW chyba. Osobně to na HW chybu typuju.

v live distribuci slax je vše OK a zobrazuje se tak, jak má, bez nějakých vad

Vypadá to na poškozený dekodér jpeg - součást Windows Imaging Component, pomůže buďto oprava, nebo reinstalace OS

děkuji za radu, trpělivost došla :D reinstalace to musí vyřešit

tak to je fajn, že to není HW ale jen naprasená Windows...