Problém s grafickou kartou INVIDIA 1660 GTX

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně grafické karty INVIDIA GTX 1660, na konci srpna 2019 jsem si koupil nové PC, asi za 25k vše fungovalo skvěle až do včerejšího dne (18.1 2020), počítač se začal extrémě lagovat a nic se nedalo dělat, po delších freezech mi naskočí šedá obrazovka a jediné co mohu dělat je vypnout PC natvrdo, po opětovném zapnutí počítač tak 5 minut funguje v pořádku a po chvíli zase v tu 5 minutovou chvilku jsem byl schopný otevřít afterburner a zkontrolovat grafárnu všiml jsem si že grafika se extrémně přehřívá cca 50+ stupňů a výkon větráků nejde zvýšit (dříve to šlo). Teď jedu na integrované grafice a vše funguje v poho, ale nerad bych přišel o grafiku za 8,5k a ve hraní je značný rozdíl hrát na integrovaný. Ctěl bych vědět zda se s tím dá něco dělat nebo jestli se to dá opravit či zkusit reklamovat... Všem budu vděčný za odpověď

Odpovědi na otázku

Co čekáš za radu.Grafiku prostě reklamuj.V záruce ještě nepochybně bude.

... no jo ... to se ti ten MSI Aftenburner vyplatil ... jestli budeš reklamovat jako celek, tak ho dej pryč a ani ň o něm a i o OC, které jsi asi přeháněl ... /mě nikdy neodešla žádná grafika, ale taky nepřetaktovávám - GPU se totiž už přetaktovávají samy, tzv. Boost .../ ... a ani nedovedeš správně opsat název firmy, jestli teda skutečně nemáš nVidia, ale InVidia - to bude nějaký čínský klon ... ? ... ...

Extrémní přehřívání je 100+, nikoliv 50+. Teploty mezi 50-70°C jsou zcela běžné teploty při zátěži.Otestuj ji v jiném PC a pokud se tam chová stejně, reklamuj ji.