» Poradna » Notebooky

Problém s grafickou kartou , ovladače, intel

Dobrý denZakoupil jsem si nově tento notebook. MSI GL62 7QF-1697XCZ. S pomocí MSI stránek jsem na něj nainstaloval OS Win 7. Podařilo se mi zprovoznit téměř všechny ovladače. Nicméně stále po mnoha pokusech stojím před jedním problémem.OS:Win7 64Procesor: Intel Core i5, 7th generation 7300HQGrafická karta: GeForce GTX 960M1) Ve správci zařízení se mi objevuje jak grafický adaptér VGA tak i GeForce2) Nelze spustit žádná hra a zdá se, že grafická karta funguje spíše integrovaná.3) Kdykoliv se pokusím nainstalovat nové ovladače pro GeForce (Ať už přes Nvidia experience, nebo přes stránky MSI) tak vyhlásí tuto chybu: you need to instal @intel driver first.4) Když se snažím nainstalovat nové verze Intel Graphic HD ovladače, tak naopak vyhlašuje tuto hlášku: Tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru5) Snažil jsem se stáhnout Intel diagnostic tool, které neodhalilo žádnou chybu. Opravdu netuším, který případný ovladač přesně potřebuji, nebo jestli nedělám nějakou fatální základní chybu kterou jsem přehlédl. Vím že daný typ ntb má s win7 problémy, nicméně nikde jsem nedohledal že by měl někdo problém s tím, že mu nefunguje grafika. Spíše to byly problémy se samotnou instalací OS. Předem děkuji za pomoc. Snad někomu tento problém přijde povědomý.

Odpovědi na otázku

Je tam KabyLake!!! Intel pro něj nevydal žádné ovladače! Takže buď už to někdo někde vyřešil nějak neoficiálně, což nevím. Nebo si holt dáte instalaci znovu a tentokrát Win10. Číslo z win 7 by mělo jít použít i ve win 10.

Chybí Vám ovladače pro ten Intel - stáhněte si je ze stránek MSIhttps://cz.msi.com/Laptop/support/GL62-6QF.html 64

Jo, tak možná si to MSI ošéfovalo. Evidentně je ten ovladač pro win 7 jiná verze než pro win 10, a nepíší upozornění, že by pod Kaby nešel. Za zkoušku to rozhodně stojí. Pak už jedině zkusit přímo podporu MSI, zda to opravdu funguje, nebo tam dát ty win 10. PS: Nahoře nad tím, kde se stahují ovladače je i doporučený postup na pořadí instalace.

Mnu ovladače jsem vyzkoušel. Znovu to samé v bledě modrém jak jsem psal výše. Zdá se, že toto je asi prohraný boj. Vyzkoušel jsem různé varianty, přes slimdrivers, device doctor, intelácké zařízení na ovladače, nvidia experience, intelácké stránky. Ani jedno nepomohlo.

Viz dole. AnJa dal špatný odkaz. Pro win 7 ovladače neexistují. Podpora je pouze pro win 10. Tak to prostě přeinstalujte na 10 a je to.

Aha! Ten odkaz na NB je špatný. Je na jinou verzi!! Tady je správný:https://cz.msi.com/Laptop/support/GL62-7QF.html 64Ten má jen podporu win 10.Takže je to jak jsem psal 6QF má totiž Skylake a ten win7 podporuje, kdežto novější 7QF má KabyLake, tudíž nevyšli ovladače. Jedině win 10.

Zdá se to jako jediné řešení. Každopádně naděje umírala poslední. Děkuji vám všem za váš čas a veškeré rády.