» Poradna » Programy

Problém s FTP-Total Commander

Zdravím, mám problém při připojování k FTP v Total Commanderu. Mám zapnuté SSL/TLS a pasivní režim. Přikládám fotky.https://postimg.org/image/dkppm9kw5https://postimg.org/image/53q7bcg79

Odpovědi na otázku

skus winscp, ftps totalcommanderu nikdy moc nešlo.

Pořád stejné...

tak za to asi nemůže klient, ale server.Můžeš tam zřídit testovací účet který potom smažeš? že bychom to skusili odjinud.

na devadesát procent nemáte dobře nastavené parametry v firewallu ( port error je typická chyba NATu). Ale v pasivním modu by to mělo jít. Anebo ten ftp server není dobře nastaven. Obecně ten ftp klient v TC chodí zcela bez problémů, používám ho téměř denně.

Aby Ti fungovalo FTPS připojení, musíš nastavit na tom FTPS serveru porty pro data 50000 - 55000; pak na NATu, za kterým ten FTPS server je, namapovat (portforwarding) ty stejné porty pro TCP z veřejné IP na IP toho FTPS serveru.Pak Ti bude připojení fungovat jak v pasivním, tak i v aktivním režimu.

Bohužel nejsem správce serveru a nemohu na něm ani nic měnit.

Tak se ještě pokus podívat na nastavení FW, pokud ho používáš (TC prakticky u každého FW vyžaduje nastavit a odsouhlasit hlavně vstup).

Někomu jinému (kamarád, kolega), z jiného PC, z jiného připojení k Internetu apod. FTPS přenos na tento daný konkrétní server funguje?Funguje tobě za tvého připojení alespoň FTP protokol?

Ještě mě napadá taková podotázka, jelikož píšeš "Mám zapnuté SSL/TLS .....", máš zaručenou informaci o tom, že daný server je přizpůsobený a opravdu podporuje FTPS (zabezpečené FTP přes SSL/TLS) připojení??? Nebo to jenom zkoušíš a snažíš se připojit přes FTPS na FTP server, který vůbec SSL/TLS zabezpečení nepodporuje?

Jsi si jisty, ze pouzivas pasivni rezim? Prikaz PORT se pouziva u normalniho rezimu, nikoliv u pasivniho. Nema ten commander nekde log cele konversace s ftp serverem? Z toho by melo jit poznat, jak to probihalo (pokud to najdes a budes to sem chtit hodit, tak pozor na hesla).