Problém s frekvencí u gpu

Ahoj,jak jste si mohli všimnout podle titulku mám problém s grafickou kartou GTX 1050TI,kdy frekvence nejede stabilně,po zapnutí PC jsou frekvence u jádra 139mhz a u paměti 405mhz.Pokaždé co monitor blikne frekvence se vrátí na 1290mhz a 3504mhz což má být puvodní frekvence u GPU.Četl jsem,že tyto frekvence mají být u GPU při spořivém modu energie,ale hlavní problém je,že jakmile zapnu hru,tak frekvence nenaskočí na normál.Což by mělo.Frekvence naskočí zpět pouze při bliknutí monitoru a to se stává jen občas.A taky když frekvence jede na normál,tak většinou hry zamrzají a nebo padají.Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače a monitor ani jinou GPU na vyzkoušení nemám.specifikace PC: procesor-AMD Ryzen 1600x 3.7ghzzdroj- evolveo 500wRAM- HyperX Fury 2x8gb 3200mhz 18CLzákladní deska- gigabyte b450m s2hOmlouvám se za všechno co vynechám nebo napíšu špatně :P

Odpovědi na otázku

To že nemáte jiné železo na vyzkoušení se nad Váma neslituje.Zaměřil bych se na to ...problikne monitor... Zkuste si nainstalovat Linux jestli to bude blbnout taky = HW. Osobně bych hádal že do úsporného režimu to shazuje ta parodie na zdroj. V BIOSu vypnou veškeré šetřící funkce viz manuál.