» Poradna » Ostatní

Problém s FPS v AC4 (klesá v lokalitách)

Zdravím, mám menší problém s AC 4, vlastním digitální verzi hry, a na vánoce jsem si koupil a poskládal za 15k počítač, problém je, že když spustím AC4, hra mi jede většinou v lokacích na pouhých 30fps, což se mi s grafikou Asus Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 4GB a procesorem AMD fx-8300 zdá trochu málo, nevíte v čem je problém, hra by mi měla v pohodě běžet na ty vyšší detaily alespoň na tych 60fps, a ne na 30... Zkusil jsem i optimalizaci pomocí Nvidia Experience, který mi to optimalizoval na fullku, ale nic se nezměnilo, většinou se to děje, když třeba vstoupím na ostrov, nebo do Havany (prostě do jakékoliv lokace) Nevím co s tím mám dělat, i když dám filtr antrizopních částic na to nejmenší co jde, grafiku a stíny na normál, tak stále mi to nejede všude na těch 60fps, prosil bych o radu, je to sice jen estetický problém, ale trochu kazí zážitek z hraní...Děkuji za každou odpověď :)

Odpovědi na otázku

Myslíte black flag?

Ano

Skus vypnut vertikalnu synchronizaciu.

Jop, pomohlo to, děkuji moc, sám jsem to přehlédl

AMD fx-8300? Čtyři roky starý CPU za 3tisíce korun má dávat stále 60FPS na vyšší detaily? Aha..

Možná to tolik nedá, ale v pohodě mi to vydrží, stačilo fakt vypnout ten VSYNC, A myslím že osmijádro bohatě stačí, nemám peníze na předražený Intel I7. Jsem student, tak fakt nemám 10k nazbyt :)

No on ten procesor zejmena nema 8 nezavislych jader. Ikdyby je mel, tak ve vetsine her je vic nez 4 jadra celkem k nicemu.Dulezite je, jaky je vykon jednoho kazdeho jadra. A ten je u tohohle procesoru pomerne slaby.Na hry neni duvod kupovat i7, ale nejaky rozumny i5. Ve finale nejsou naklady zas az tak velke. Dosavadni reseni od AMD jsou bohuzel kvuli vyse zminenemu na pikacu. Proto ta dumpingova cena. (Jistou negativni roli pak hraje i vyslovene muzealni chipset AMD.) Ryzen to snad zmeni, ale tam cena temer jiste nebude az takhle prizniva.PS: A ani dost slaba GK hernimu vykonu masiny moc nepomuze..

Mysel_1 dost slabá grafická karta? Doufám že to byl překlep :)

Nikdo o i7 nemluví, slušná i5 stejného věku podá mnohem lepší výkon. Ale chápu, když nejsou groše, tak to prostě nejde..

Ahoj. Proč to vůbec řešíš? Mezi 30 a 60 fps není žádný rozdíl, respektive to tvé oko nepozná. Tento fakt ti potvrdí 9 z 10 uživatelů herní konzole, případně kterýkoliv zaměstnanec Ubisoftu či Electronic Arts. :D

Je mezitím vcelku velký rozdíl, okem to poznáš, ale stačilo vypnout VSync a v pohodě jede na 60 - 40 fps, takže to je v poho :)

On je dost maly rozdil, jestli to jede stabilne na 30FPS nebo na 60FPS.Velmi rusivy dopad ale maji nahle zmeny FPS.(Nebude vadit, kdyz to stale pojede 30FPS. Hodne vadi, kdyz to neustale skace mezi 30 - 70 - 30..)

Jojo Mysel_1 to by bylo fakt nesnesitelné

Ano, verim. Jen jsem uvadel PROC to bylo nesnesitelne. Konstantnich 30FPS by bylo naprosto OK.

Promiň, ale kdyby jsis přečetl ten dotaz důkladněji tak tady hovoříme o PC, ne o konzolích... :)

Jsem si dobře vědom toho, že hovoříme o PC. Ne, že by snad snímky za sekundu nebyly úplně stejným fenoménem na všech platformách, spíše ale musím dodat, že můj příspěvek byl zamýšlen jako 100% sarkastický. Je mi tedy líto, že došlo k nedorozumění/nepochopení.