» Poradna » Notebooky

Problém s Flash diskem

Zdravím,mám problém s flashdiskem,když vložím do USB,tak nepřečte veškeré soubory na ní obsažené. Jen určité věci,ale soubory které nejsou vidět je možné nalézt při hledání souboru podle názvu,čím to může být? Děkuji

Odpovědi na otázku

co je soubory ktere nejsou videt?

soubory co se nezobrazí při supštění ,ikdyž tam jsou obsaženy

a nejsou nastavené jako skryté?

Vyhledané soubory lze otevřít? Pokud ne, tak mohou být poškozeny nebo zašifrovány mallwarem.Jsou tedy dvě možnosti co s flashdiskem může být. Buď je poškozený nebo zavirovaný šifrovacím mallwarem.

ano soubory lze normálně otevřít,tento problém nastal poté co jsem použil flashdisk v druhém notebooku,kde byl problém stejný ale u jiného flash disku

je tedy možné že v notebooku je mallware který se přetahuje přes usb na flashdisky?

Ano a pravděpodobně skrývá soubory. Sice jsem podobný mallware ještě neviděl, ale je to možné. Na tom notebooku bych neprodleně provedl MBAM https://www.malwarebytes.com/ na kontrolu právě na viry a mallwary, jestli v něm není něco škodlivého.

V prvom rade chkdsk flash: /x /f

flash disk je dle antivirového programu vpořádku

do cmd.exe, ako Správca, okopči text:chkdsk (X:) /x /f /r namiesto X: si dosadíš svoje písmeno flash/usb