» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s externím HDD

Mám ext HDD WD 1 TB. Při prvním připojení k pc se automaticky načetl a zobrazil se mi jako další disková jednostka. Ext HDD měl sloužit i pro práci s tabletem, který má Android. Po připojení k tabletu bylo vyžadováno formátování, aby bylo možné s ext HDD pracovat. Tablet si ext HDD naformátoval z NTFS na FAT32. Na tabletu lze s ext HDD pracovat bez problémů ovšem na pc se mi ext HDD nezobrazí. Ve správci disků ext HDD vidím bez písmena jednotky. Když mu písmeno přidělím je vidět i mezi ostatními disky v Tento počítač. Ovšem když ext HDD odpojím od pc a opět ho k pc připojím opět ho vidím jen ve správci disků. V Tento počítač mi ale zůstane prázdná disková jednotka, co byla původně ext HDD přidělena. Ext HDD jsem několikrát formátoval na jiné souborové systémy s tím, že se mi ext HDD zase v pc zobrazí, bohužel se tak nestalo. Má někdo návod, jak uvést ext HDD do původního stavu, aby ho pc automaticky načetl?

Odpovědi na otázku

Přík. řádek jako správce:diskpartlist diskselect disk <číslo>cleancreate partition primaryformat fs=ntfs label=DATA quickassign letter Fexit------------------------------------Hotovo.

Díky za rady. Funguje to. Mohu poprosit o vysvětlení co bylo za problém?

Android si inicializoval disk způsobem se kterým si Win. nerozumí.K nápravě pouhý formát nestačí.Disk je třeba vyčistit. A k tomu slouží příkaz diskpart > cleanJasné?

Ze sledu příkazů mi je jasné, že příkaz clean "to opravil". Jen jsem nevěděl, že Android dělá to samé s inicializací jako různé televize, kdy si Windows následně s ext HDD nerozumí. Každopádně ještě jednou děkuji.