» Poradna » Mobily

Problem s EFS

Susedovi sa pokazil Note 2, tak skúsil factory reset, ale napísalo mu to, že pripojenie EFS zlyhalo. V čom je principialny problém? Poškodený istý oddiel, alebo niečo iné? Ako to opraviť hľadám...

Odpovědi na otázku

Daj tu hlasku v anglictine, lepsie sa to googli.Uricte to nebolo v Slovencine

failed to mount /efsPreložil som to dobre. Nevie pripojiť oddiel EFS

Skúsim toto https://www.youtube.com/watch. Snáď to bude fungovať.

:) Nie je pripojit ako pripojit. Pripojit rozumiem ako nieco k niecomu prijpojit, teda spojit. Mount znamena nieco ine, vyznamovo. Nepoznam slovensky ekvivalent, lebo taky neexistuje.Pocitacova anglictina sa stale vyvija, kdezto slovencina v tomto smere nie. Ano, mame tu tlaky od Pastikarov z BA, ze mame "ostatnu"hodinu alebo "hostku a fanusicku". Ale bohuzial odbornici v Bratislave nevyvijaju nas jazyk aj smerom k pocitacom. Takze mount je mount a hotovo.A teraz idem skusit pogooglit, ako riesit tvoj problem s mount /efs :D

Android je linuxový OS a tam sa oddiely pripájajú ako adresáre, takže mount /EFS failed sa dá bez problémov preložiť ako problém s pripojením EFS oddielu. Mount v linuxe je asi vždy "mount /dev/zariadenie /adresar". Zatiaľ by som rád vedel pointu toho EFS oddielu a principialny problém (poškodený FS, alebo odchdzajúci disk v tel*, kedy sa flashovaním nenahodí obraz disku správne...?)*známy na svojom webe píše, že S. Galaxy môžu mať "umírající eMMC flash chipy"

Skus tu:http://forum.xda-developers.com/showthread.phpLepsi zdroj informacii k mobilom ako XDA asi ani nepoznam.

Dík, prečítam