» Poradna » Ostatní

Problém s driverem grafické karty

Dobrý den,před časem jsem si seskládal nový počítač, vše fungovalo správně, jenže asi před dvěma měsíci mě začal zlobit výkon grafické karty. Problém ale nastane, když počítač restartuji, nebo vypnu. Když jej znova spustím a zapnu například nějakou hru vše chvíli funguje správně, ale po chvíli se mi grafika začne sekat a pomůže jen to, když tak dvakrát po sobě přeinstaluji driver grafárny. Zkoušel jsem již všechno možné včetně přeinstalace systému, bohužel nic nepomohlo.HWProcesor: Intel Pentium G2130Motherboard: AsRock B 75 Pro3-MGrafická karta: Gigabyte GeForce GT 730 2gb GDDR5OS: Windows 10 64bit

Odpovědi na otázku

Ten reinstal driverů děláš ihned? Ono jestli mezitím nechladne ta kancelářská grafika... Jenom pro představu: na to aby si měl stejný výkon aspoň k 750 ti, ty grafiky bys musel mít 3x!

Ne, vždy počkám asi tak 10 minut

Nenecháš vychladnout... Když vypneš/restartuješ pc tak ona teplota na kartě roste... a pak se divíš.. Je to kancelářina, která fakt na hraní není určená.

Tomu bych i věřil, ale dělá mi to tak i když počítač vypnu na noc

To je v pořádku.Na běžné věci sestava stačí,ale na hry v žádném případě.

Já vím, ale přece není normální to, že to co předtím fungovalo v pohodě se po restartu neskutečně seká

Například Fallout 4 jede asi se 60 FPS na Low grafiku, po restartu jenom s 20FPS

Todle ti nevěřím ani náhodou... Pohádky si nech.

Po jakým restartu?

Po restartu počítače myslím

Přece po restartu počítače by měl být výkon pořád stejnej, u ale mě bohužel není

Stáhni si HW monitor a podívej se na takt, teploty, vytížení atd... bez toho nic nezjistíš... Jinak GT730 je vyloženě grafika co si dělá co chceš, jedna mi leží na stole a měl sem u ní 2 reklamace, samej problém a nakonec je dobrá jako těžítko, totálně useless zprasenina...

GT 730 je o trochu lepší GT 210.. Pravděpodobně se čip natolik zahřeje že se podtaktuje aby se schladil ale tím restartem teplota zůstane podobná..Takže počkat cca 5 min ať grafika vychladne dále trochu vyřešit tok vzduchu v case (chtělo by to aspoň 1 větrák v předu nebo 2 a 1 vzadu) nebo koupit grafiku s pořádným chladičem (něco jako GTX 750 Ti nebo RX 460)..Asi tak :)