» Poradna » Web a internet

Problém s dns

Mám net od o2 a zhruba cca měsíc mi pořád vypadává od nich internet,a hlásí mi to hlášku- Systém windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS). Nevíte co s tím?Server dns mám od googlu.Moc díky za rady.Jak modem vypnu ze sítě a poté opět zapojím po cca minutě tak net najede,ale je to dosti otravné,protože ty výpadkyk sou velmi časté.. Samozřejmě že sem po netu zjišťoval co a jak,ale problém nemůžu veřešit..

Odpovědi na otázku

A copak máš za modem/router a jak je starý?

modem mám ještě ten Zyxel,přesně nevím jak bude starý,cca 5 let...

Možná by mu slušel update softwaru. Nebo.... Jakým způsobem používíte to DNS od Google? Je přímo na počítačích nastavená adresa veřejného DNS, nebo je nastavená na routeru a ten dělá DNS relay a klienti v domácí síti mají jako DNS nastavenou adresu routeru?

Jaký konkrétně upadate máte na mysli?Je to přímo na počítači.Sem celkem ale laik no...

Myslel jsem update firmware toho routeru. Kouknout na web výrobce, jestli tam není ke stažení novější firmware, než je ten co máte nainstalovaný vy.Pokud systém nemůže komunikovat s DNS serverem, a přímo v konfiguraci na počítači je nastaven DNS server na 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4 (vidíte jej ve výpisu příkazu Ipconfig -all), neměl by na to mít router větší vliv než na jinou komunikaci.Takže když vám zrovna nejde internet kvůli tomu že systém nemůže komunikovat s primárním DNS serverem, zkuste ping na tyto výše napsané IP adresy, nebo třeba na adresu 1.1.1.1, nebo cokoli v internetu. 77.75.74.176 je třeba seznam.cz No a pokud vám bude na ping odpovídat, zkuste se zeptat přímo DNS dotazem:C:\ nslookupDefault Server: nejaky.muj.serverAddress: 10.10.10.5> server 8.8.8.8Default Server: dns.googleAddress: 8.8.8.8> www.zive.czServer: dns.googleAddress: 8.8.8.8Non-authoritative answer:Name: zive.czAddress: 85.207.58.49Aliases: www.zive.czPokud dostanete podobné odpovědi, bude problém někde v operačním systému. Pokud bude IP adresa 8.8.8.8 odpovídat na ping ale už né na DNS dotaz. něco vám příležitostně blokuje DNS komunikaci.

dnes mi volali z o2 že to vypadá na závadu na jejich llince,tak uvidíme,ale moc se mi tomu nechce věřit..

konkrétně pouívám tento model ZyXEL VMG1312-B30B