Problém s DMA

Zdravím. Mám tu následující problém: Disk pracuje pouze s UDMA2 (asi 33MB/s) a tím se docela znatelně zpomaluje systém. Počítač není žádný lamač výkonostních rekordů. Jedná se o: Duron 1GHz, 512MB RAM, Soltek SL-600-RL, WD80GB BB, ATI Radeon 9600XT, Win XP Pro SP1...Disk i deska stoprocentně podporují UDMA 5 (100MB/s). Ovladače VIA Hyperion mám samozřejmě nainstalované-zkoušel jsem několik různých verzí. Datový kabel jest 80ti žilový. BIOS je nejnovější možný. Neví někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Pro úplnost ještě přikládám screen z programu HD Tach:
img02.picoodle.com ... border="0" alt="Image Hosting by Picoodle.com" />

Nikoho nic nenapadá?