Problém s DLNA u WD my cloud

Dobrý den, mám problém s WD my cloud 3TB. Používal jsem ho jako disk na streamování filmů do tv, ale po výpadku proudu sice tv, přehrávač i android disk najdou, ale zobrazuje se, že na disku nic není. Disk má nastaveno DLNA jako předtím, ale i v uživatelském rozhraní má v nastavení serveru médií DLNA u všech médií (hudební soubory, videa, obrázky) nulu. Zkoušel jsem znovu prohledat i obnovit databázi DLNA a pořád nic. V pc s windows se na disk normálně dostanu a všechny soubory se mi zobrazí normálně. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Mohlo by pomoci reset do továrního nastavení?Předem moc děkuji za pomoc a odpověď

Odpovědi na otázku

Firma WD umí dělat HDD. Ale co se jejich SW týče, je to katastrofa. Doporučuji se vyhnout širokým obloukem....

Ahoj, urcite pomuze 40sec reset. Pak pres dashboard znovu nastavis sdileni slozek a jsi jako predtim. Reset nema vliv na obsah disku, pouze nastaveni.

Nepomohlo mi ani zmíněné obnovení databáze, ani tvrdý reset zařízení bez vymazání dat. Problém přetrvával a při obnově databáze se nikdy nenašel žádný soubor, i když bylo vše správně nasdíleno a média povolena. Nakonec pomohlo až vypnutí DLNA, ruční smazání adresáře v rootu WD serveru (resp. jednotlivých podsložek, adresář samotný v rootu smazat nešel. Pak jsem zapnul DLNA a dal znovu obnovit databázy a konečně se to povedlo. Myslím, že celý problém vznikl aktualizací nějakého firmwaru před cca 2 lety. Snad tento návod někomu pomůže.

Dobrý den, mám tento disk připojený přes router Asus. V domácí síti je disk vidět, ale TV Samsung UE60KS7002U disk nevidí. Pisete, ze jste vypnul / zapnul DLNA, vubec nevim kde to najit. Muj problem bude asi prave v dlna. Co udělat, abych mohl filmy, které jsou na disku, přehrávat na TV? Pokud do routeru zapojím přes USB flashku, tak se v TV ukáže připojený zdroj USB a na flasku se skrze TV dostanu. Děkuji

Včera se mi stalo totéž, media na WDMycloud nebyly vidět v TV/síťovém přehrávači. Zjistil jsem, že před 2 dny proběhl update firmwaru, který to celé patrně způsobil. Řešení je naštěstí celkem jednoduché, našel jsem ho tadyhttps://community.wd.com/t/fixed-dlna/166579Stačí tedy na Twonky nastavit správnou složku, kterou chci sharovat....

Prosím Vás,aktualizoval jsem dnes svůj WD Home cloud a ejhle.CO šlo jsem nastavil ale zaboha nemůžu nikde nastavit aby to v případě avi nebo mkv ukázalo místo prázdné ikony obrázek.