Problém s Diskom NAS Synology

Ahojte, už viac ako pol roka mi príde každý mesiac zhrnutie stavu NAS a vždy je tam chyba opětovných připojení disku 80Pripojenia nerastu je to vždy 80... je to možné nejako resetovať, vymazať ?Drive 3Stav S.M.A.R.T.: NormálníPočet vadných sektorů: 0Počet opětovných připojení disku: 80Počet opětovných identifikací disku: 0

Odpovědi na otázku

mas problem bud s NASom alebo diskomhttps://kb.synology.com/cs-cz/DSM/tutorial/How_do...

Tady je totéž, co dal roob, ale anglicky ...Drive errors occurred, but I am not sure if they resulted from the drives or the drive slots. How do I check?https://kb.synology.com/en-us/DSM/tutorial/How_do... ---Pokud chcete zprávu o počtu opětovných připojení (Drive reconnection - ICRC error alert) vyloučit ze sledování a zasílání na email, lze to v nastavení upozornění: Control panel - Notification - Advanced

ICRC is the "Interface CRC" - the checksum transmitted between controller and disk to protect read/written data.

Aky je to nas?
Aky je to disk?
Presne modelove cisla hlavne HDD aj vrobcu

Hdd toto vedia robit ak su vo FW nastavene aby odparkovali hlavicky pre necinost a usporu energie a hluku.
A NAS to moze vyhodnotit ako znovustartovanie disku.

Skus disk v PC ci bude vyhadzovat chyby, je mozne ze odchadza HDD

Naa Synology DS920+
HDD WD RED PLUS WD40EFZX

Měl jsem podobné problémy s WD RED v Synology NASu. Bylo to způsobeno nekompatibilitou FW HDD s NASem. Zkontroluj důkladně na webu Synology že tvá verze WD RED je kopatibilní. U mě to bylo pouze o jedno číslo verze a už to házelo chyby odpojení. Vybodnul jsem se na WD a koupil IronWolfy od té doby jede NAS bez chyb.Dost mě při zkoumání zarazilo že u WD je rozhodující u řady disků verze FW kdežto u Seagate mají certifikaci celé řady bez specifikace verze FW tak jsem radši koupil Seagate.

Možná by stačilo načíst aktuální verzi kompatibilních zařízení (Synology HDD/SSD Offline Update Pack) - dá se načíst samostatně.

může to být nekompatibilita, ale nic nezkazíš když disk otestuješ jinde..Disk vyndej, zapoj do PC a otestuj ho nějakejma softama.. Crystal disk info, HD tune a komplet test povrchu - pokud by zlobil konektor tak se to projeví.V Synology na tý pozici naopak otestuj jinej disk (jakejkoliv i malej).Až tohle uděláš tak budeš mít jasnějc...

Jakou mas verzi DSM? Uz mas 7.xx?

Ano 7