Problém s deskou Gigabyte Z77

Zakoupená deska Gigabyte Z77MX-D3H s BIOSEM F15 nechce najet s i7-3770k - nepřetržitě krátce pípá, na jiné desce Z77 ta samá konfigurace najede OK.Byly zkoušeny dvoje různé paměti ( 2x4GB Crucial a G Skill) v různých kombinacích.Může za to BIOS, nebo paměti? Proč mají slabší procesory BIOS F15 a výkonnější procesory F10?http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx

Odpovědi na otázku

Tahle vykopávka se už dávno neprodává, takže předpokládám, že to máš z druhé ruky a kdoví, co je tam v BIOSU nastavené. Zkus vyklírovat CMOS, pak se uvidí. ☺

CMOS bylo to první co jsem udělal. (několikrát)Zajímavé je že deska pípá stejně i když jsou všechny paměti vytažené.Nějaký jiný nápad?

Vyskusaj s inym podporovanym procesorom. Ak bude nadalej pipat, tak je v haji.

Bohužel jiný procesor nemám, ani nikdo známý a kvuli tomu ho kupovat nebudu.

Kupovat ho nemusis, zajdi do najblizsieho servisu. Takmer v kazdej vacsej predajni PC a komponentov maju servisne stredisko.

Jak říká kolega - vyzkoušej desku s jiným sc.1155 procesorem. Nejedná se o to, že by slabší procesory měly novější BIOS, ale o to, že levnější procesoryy jsou na trh uváděny později než ty drahé a proto mají podporu až v novějším BIOSu.