Problém s DDR 2 pamětí.

Mám tento problém:
mám základní desku ASUS COMMANDO a v ní dva moduly pamětí DDR 2 Twin2X CORSAIR CM2X 1024-6400C4 zapojeny v dual chanel, operační systém Windows 7 Ultimate 64x. V tomto zapojení vše funguje bez problémů. Přikoupil jsem si další dvě paměti naprosto stejné a přidal je do zbývajících dvou slotů, BIOS namapuje 4GB, až potud je vše v pořádku, ale ve chvíli kdy začne nabíhat systém nebo když už je naběhlý a začnu na něm pracovat, tak spadne do modré obrazovky pokaždé s různými chybami stop např.0x00000024 nebo 0x000000A nebo 0x0000007E nebo 0x0000001B nebo 0x0000001E nebo 0x00000034 nebo 0x00000050 a tak bych mohl pokračovat dál.
Pokud tedy zapojím jen jednu dvojici modulů, ať tu starou nebo nově dokoupenou, tak vše funguje dobře, z toho vyplívá, že všechny čtyři paměti jsou v pořádku. BIOS mám aktualizovaný na nejnovější verzi, navíc tyto paměti jsou i doporučené pro tuto základní desku i do zapojení současně v dual chanel v modrých i bílých slotech.
Paměti mají časování 4-4-4-12, 800MHz, v BIOSu mám nastaveno vše na auto a BIOS si nastavil časování 5-6-6-15 v režimu FSB:RAM 4:5 tedy asynchronní režim.
Potřebuji nějakou radu, jak zajistit bezproblémový chod 64 bitového systému Windows 7 při použití čtyř 1 GB modulů bez pádů do BSOD.
Předem děkuji za každou dobrou radu.

Odpovědi na otázku

zkus nastavit parametri pamětí ručně

pokud mate pretaktovano_ fsb cpu tak to nechte na auto treba to pomuže.

FSB:RAM = 4:5? A kolik je na FSB nastaveno?

Asi si napřed vyber, co od těch pamětí vlastně chceš.

Pokud časování 4-4-4-12/2T, pak je třeba se řídit doporučením jejich výrobce a nastavit jim napětí 2,1V.

Pokud je chceš provozovat se standartním napětím 1,8V, je třeba jim nastavit standartní JEDEC časování, tj. 5-5-5-5-18/2T.

To vše platí pro jejich frekvenci 800 MHz.

Pokud jsou nějakým způsobem přetaktované (sama jsem je kdysi používala na skoro 1100 MHz), je třeba jim zase upravit napětí, nebo časování odpovídajícím způsobem.

Pokud je problém v tom, že máš obsazené nejen všechny paměťové sloty, ale i PCI-E a PCI, pak bude třeba zvýšit napětí severnímu můstku.
Někdy stačí 0,1V - podle toho, co všechno máš obsazené - někdy se severnímu můstku musí přitopit víc.

Napřed si prográmkem CPU-Z ověř, na jaké frekvenci a s jakým časováním ti doopravdy běží.

Co v něm máš napsáno na kartě Memory?

Na kartě Memory je napsáno (vloženy jsou dva moduly):

Type: DDR2
Size: 2048 MBytes
Channels: Dual
DC Mode: Symetric
DRAM Frequency: 417 MHz
FSB:DRAM: 4:5
CAS Latency (CL): 5.0 clocks
RAS to CAS (tRCD): 6 clocks
RAS Precharge (tRP): 6 clocks
Cycle Time (tRAS): 15 clocks
Command Rate (CR): 2T

Memory Remap Feature mas na Enabled?

Ano mám, jinak by BIOS neviděl 4GB paměti, a navíc je to potřeba pro 64 bitový systém.

A co na to pan MEMTEST86+ ?

Můžu to odzkoušet, ale myslím si, že všechny čtyři paměti budou v pořádku. Pokud je používám pouze po dvojicích, ať ty dříve zakoupené nebo ty nové, tak sytém i aplikace v něm šlapou perfektně a stabilně.

Tak je tam dej všechny a zkus přidat napětí severnímu můstku.