Problem s chlazenim

Dobry den, mel bych dotaz, mam zakladni desku gigabyte p43t-es3g rev 1.0 a vzhledem k tomu, ze se prehrival procesor, koupil sem v dobrem duchu lepsi Cpu chladic Spartan 3lt HE1012, bohuzel pri montazi jsem zjistil , ze se tam zminovany chladic kvuli pasivnimu chladici zakladni desky zrejme nevejde. Asi o 4mm. Jak v tomto pripade postupovat. Vratit chladic a koupit jiny, nebo se da ten chladic zakladni desky nejakym zpusobem sundat? Je to nutnost ho tam mit? Jsem laik, radeji se ptam.. Dekuji predem...

Odpovědi na otázku

Byt Vami, chladic vratim a vyberu jiny, s deskou kompatibilni. Solidni vyrobci chladicu uvadeji na webu kompatibilitu chladicu s konkretnimi typy desek.On ten chladic na desce byt naprosto nezbytne nemusi, je teoreticky mozne ho treba upravit apod., ovsem poradne chlazeni desky ma svuj vyznam a kdyz se podceni, muze deska provadet celkem libovolne psi kusy. A to za tu srandu nestoji.

Dekuji mockrat za radu. Je fajn, ze nekdo poradi bez toho aby hned na druheho zpustil, jaky je to trouba. Diky..

Vzhledem k tomu, že je to už deska bez záruky, prostě bych chladič sundal, uřízl mu ten roh, co překáží a dal ho zase zpátky. Určitě to neprovozuj bez chladiče čipsetu.A jelikož mají všechny dnešní chladiče univerzální úchyt pro 775, 115x, případně i pro 1336/2011-2, tak ti do toho prostoru budou pravděpodobně zasahovat skoro všechny. Alespoň ty, které se nacvakávají jako box. Takže bych to neměnil a prostě to uřízl.

Dekuji mockrat za radu... Pekny den.