» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s bootováním

Dobrý den,snažil jsem se bootovat Ubuntu 16.04 na notebook přes Flash disk. Když jsem byl v biosu - Boot Override, měl jsem na výběr mezi Windows Boot Manager a svým Flash Diskem. Jestliže jsem ale vybral Flash disk a dal jsem enter, celá obrazovka pouze problikla a nic se dál nedělo. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Odpovědi na otázku

Flsah disk nemá správný UEFI boot zavaděč

Nevíš jak bych to mohl fixnout?

Vytvoř znovu USB flash jako UEFI

kašli na to..nedokážeš vytvoriť ani bootovacie médium a nieto ešte skúšať linuxový systém..dobre ti radím, vyprdni sa na to

Bootovací médium vytvořit umím, na mém druhém počítači dokážu Linux v pohodě spustit a nainstalovat. Problém je pouze s druhým notebookem.

Použij rufus na vytvoření fleš - volba UEFI/GPT.

To jsem zkoušel asi stokrát, potom jsem ještě zkoušel UNetBootin a Etcher, zkoušel jsem potom taky všemožné ostatní linuxové distribuce, ale furt ten stejný problém.

Dělals to blbě. Musí se ti nabídnout" Windows … manager" a "UEFI cosi atd.", ne fleška jako taková.Nebo je možné aktivovat CSM mód, ale je to zbytečné, Linuxy umí UEFI Secure Boot.

Máš chybu v nastavení Biosu.. Nástrojem Unebootin musí fleška nabootovat i kdybys TY nechtěl.. K tomu nabootování je zapotřebí v boot menu označit flešku a odentrovat -> po startu vyvolání boot menu F12(nebo jinou klávesou - nebo laicky vstupem do Biosu a přehodit flešku na první místo Boot - tohle dělají jen idioti, kteří nevědí, že to jde i jinak a jednodušeji bez zásahu do nastavení Boot priority v Biosu.. Pokud používáš to posraný UEFI -> připrav flešku na schéma GPT pomocí cmd a příkazů diskpart UEFI - GPT Bios - Legacy /MBR Jestliže jde o starej sračkovitej notebook -> zcela jistě tam UEFI není.. takže disk MBR.. nikoliv posraný GPT - > a fleška taky schéma MBRK nastavení Biosu adekvátně připravit flešku flešku.. Joudo.. A jak zjistíš, v jakém schématu je fleška..??? Píchni flešku do funkčního stroje, spusť příkazový řádek jako správce, zadej příkaz Diskpart a poté příkaz List disk. Pokud není u flešky ve soupci GPT hvězdička, pak je to schéma MBR.. a jestli tam hvězdička je, pak je to logicky posraný GPT

Unebootin ti dokonce automaticky stáhne ISO Ubuntu.. toho bych se být tebou držel, neboť nikdo netuší, jaký ISO Ubuntu máš uložený - třeba není zcela v pořádku -> a proto ty tvoje problémy s nabootováním..