» Poradna » Mobily

Problém s bootem Androidu po aktualizaci

Zdravím, mám telefon Honor 9, kde jsem měl Android 8 a včera mi naběhla možnost si stáhnout Android 9. Dneska jsem si ji stáhnul a nechal nainstalovat, ale po stažení se telefon začl několik minut nastavovat a vyústilo to v obrazovku, která mi doporučuje úplný wipe systému a nebo restart/vypnutí. Hard reset je pro mě nemyslitelný, mám v telefonu spoustu fotek a dat, které nemám zálohované. Co teď s tím ? Díky, Adam.

Odpovědi na otázku

PS: Zobrazí se mi vždy eRecovery obrazovka s možnostmi vypnutí, restartu, wipe data factory reset a nebo Download latest version and recovery.

No, v tomhle stavu jsi už v podstatě bez těch dat, takže ten reset můžeš v klidu udělat. Příště už budeš vědět, že data se musí zálohovat.

Obávam sa, že riešenie tvojho problému neobsahuje záchranu dát. A ani do budúcna nebude, ak si veci nezálohujes. Zvlášť pred takou manipuláciou s mobilom. Aktívne si vypol synchronizáciu fotiek? Fakt nie sú na gFotkách?

To máš blbé, ale bohužel jsi udělal dvě zásadní chyby. 1) nezálohuješ data (nechápu proč, protože fotky se umí zálohovat samy přes aplikaci fotky google) a 2) po aktualizaci na novou verzí androidu je ve většině případů potřeba udělat tovární nastavení, protože v nové verzi je spousta věcí řešena interně jinak a konfigurační uživatelská data z předchozí verze dělají po aktualizaci problémy a objevují se různé nestandardní chyby. Takže se můžeš jen pokusit stáhnout data přes počítač a pokud to nepůjde, tak máš smůlu. Ono to máš jedno, kdybys telefon ztratil nebo rozbil, případně kdyby se porouchal sám, tak jsi taky bez dat, takže evidentně ti na nich vůbec nezáleží, když je nezálohuješ, přestože android to umí prakticky sám bez tvého zásahu.

Naštěstí se fakt na ten Google nějaký ty fotky zálohovaly, díky bohu. Tak aspoň do příště budu vědět. Ale vždycky mi upgrade na novější verze šel bez problémů... Teď to psalo nějakou chybu.