Problem s boot OS - nieco zrejme odišlo...

Zdravím,mám problem: neviem sa dostat do systému a to ani po opakovanom reinstalle!neviem si rady, co skontrolovat ? co myslite ze to bude ?Neviem kde tkvie problém. Boot windowsu zastane na logu a nepohne sa dalej (skusal som aj SAFE MODE), pricom mám síce podozrenie na disk, ale to nevysvetluje to, ako je mozne ze mám problem dostat sa do bootovaneho recovery priamo z DVD !? (teda nechce sa bootnut ani WIN install setup)Podozrenie na dosku mám z dôvodu: Kúpil som mysku bloody commander ML-16 ktorá má 9 tlacidiel na prostredník V KOVOVOM RÁMIKU = obcas ked sa jej dotknem tak sa vypne z dôvodu statickej elektriny - zrejme dostáva šupu aj doska...Keď (ak) sa horko ťažko natiahne win setup z bootnuteho DVD tak disky vidím normálne. Disky bezia v IDE,popis HW:AMD Phenom II x3 720BE 2,8GHz 1,44V : OC @3,2GHz (16x200) down voltage 1,3V ; Low voltage profile @800MHz - 0,8V passive cooling + Arctic Freezer 7proMA78GM-UD2H ; 2x2G DDR2 Kinkgston 1066MHz CL5 hyperX black limited editonATI Sapphire VaporX HD5770 OC @1GHz/1470MHz + Accelero L2 proArctic Fusion 550 ; WD500G green + seagate baracuda 200G + "homemade" ultra noise and antivibraion kit 5,25" ; open case mod23" Philips briliance 230c1 + 17" benq extend viewvšetko je po resete biosu v nepretaktovanom stave = CPU 2,8GHz RAM 800 CL6Fakt netuším čo to môže spôsobovať.Ďakujem za akékoľvek rady.

Odpovědi na otázku

DVD medium alebo mechanika tiež môže byť vadné.Skús nabootovať z USB.

mám dve, a ani jedna :D

teda obe mechaniky su OKokrem toho problem začal tým, že pôvodný WIN ktory som tam mal 2 mesiace sa proste nechcel bootnut.tak somho reinstall a ani tak...teraz zálohujem zvysky dat z oboch HDD a este daco poskusam, len mam obavy čo ine to moze spôsobovat...

Me tohle zaclo delat na PC a vzapeti na Ntb.Obe instalace (win 8.1) cca mesic stare a oba pocitace zamrznou pri bootu a pokusu o zavedeni plochy. Mysí jde hybat, ale jakakoliv akce nefunguje.Nakonec cela plocha zešedne a vlevo nahore se mi objevi okno, ze Win nereaguje.Spravce uloh (ctrl+alt+del) take nejde otevrit

Nikto ani len netuší ?

1.Stále nepíšeš či si skúsil bootovať aj z USB.2.Odpoj hardisk a bootuj bez neho z DVD a aj USB. Inak to poriadne nevyskúšaš. Ak to nepôjde ani týmto spôsobm, tak je v pr..li základná doska.3.Howg.

Ok, skusim bootnut bez diskov, pozical som si dalsiu mechaniku, skusim aj SATA aj ATA, aj flash.. Mam 4 dvd rozne systemy.. No nechcem byt pesimista ale asi si nachystam penazenku.. Howgh ! :D :(

Daj vedieť ako to dopadlo, nech sa všetci poučíme.

Ešte som zabudol na reset biosu a kontrolu baterky biosu.

este som sa tomu nestihol venovat :D v priebehu tochto tyzdna to urcite vyriesim... buď to pôjde, alebo pôjde zo 7micky von oknom... :Durcite napisem ako to dopadlo. Prípadne budeme konverzovať ďalej...BIOS je po modifikácii, ale ako som pisal v 1 prispevku je OK (hned vtedy ma napadlo flashnut ho nanovo, ale este skusim flashnut aj original.), načítaný je profil Default - nepretaktovaný stav. Baterka je OK nastavenia drží, to som testoval ako prve.

No neprisiel som na to co to spravilo, najpravdepodobnejsie to bol starší disk ktory zrejme hafroval. Ked som ho pichol do ineho PC tak ho bootlo, ale nenacitalo particie. Po miernom snazeni v DISKPART sa mi to podarilo spravit.nakoniec som vymenil aj DVD mechaniku, co mohlo spôsobovat problem s instalaciouBios som uz prepol do OC modu a vsetko fičí ako má.. hoci pre istotu som pridal ramkám na 1,9Vdakujem vsetkym zucastnenym, mozete to zavret.