» Poradna » TV, audio a video

Problém s bluetooth připojením gramofonu na reproduktor

Dobrý den, mám gramofon Lenco LBT-188, doteď jsem ho připojovala bez problémů přes bluetooth k reprodkutoru Lamax Soul 1. Teď mám nově Marshall Acton II a ani za nic se nechtějí propojit. Všechna zařízení mám z repáku vypojená (telefon a pc), bluetooth u obou vyhledává, ale nereagují na sebe. Četla jsem, že jsou různé druhy bluetooth, může to být tím? Nebo nemá gramofon “plnou kapacitu” připojení tím, že si pamatuje předchozí reprák? A kdyby to tak bylo - dá se z paměti nějak vymazat? Nebo jsem úplně mimo? Prosím, poraďte.Děkuji. EA

Odpovědi na otázku

Párování bylo prováděno/zkoušeno podle manuálu?Marshallhttps://www.euronics.cz/navod/reproduktor-marshal... - str.11Lenco LBT-188https://www.euronics.cz/navod/gramofon-lenco-lbt-... - str.11 taktéž

Ano. Navíc gramofon jsem párovala nesčetněkrát a reproduktor se za tu chvíli, co ho mám, také připojil ke všemu. Problém je, že když zapnu párování na reproduktoru a zapnu gramofon (tím pádem i bluetooth, protože gramofon sám o sobě nemá vyhledávací tlačítko), není kde potvrdit spojení mezi nimi (tak, jak člověk odklikne propojení s reproduktorem v telefonu). Prostě se musí chytit.

Gramofon musí mít nějaké tlačítko na vyhledávání a párování, bez toho není možné spojení BT vůbec provést. Obecně se BT reproduktor nebo sluchátka vždycky vyhledávají na straně zdroje zvuku. Ne na reproduktoru/sluchátkách

Bohužel nemá. Páruje se zapnutím - viz návod.Ovládání BluetoothTento přístroj má integrovaný vysílač Bluetooth, který posílá bezdrátově zvukový signál do kompatibilních reproduktorů s Bluetooth přijímačem.1. Zapněte Bluetooth reproduktor a ujistěte se, že se nachází v režimu párování.2. Zapněte gramofon, externí Bluetooth zařízení po zapnutí automaticky vyhledá gramofon. Aktivní Bluetooth připojení bude indikováno blikající LED diodou.3. V průběhu párování bude LED indikace blikat dvakrát za sekundu. Po úspěšném spárování bude svítit LED indikace klidným světlem.Poznámka: Tento přístroj se připojí k nejbližšímu reproduktoru Bluetooth v dosahu vysílače. Pokud se po 2 minutách nepodaří najít žádný připravený Bluetooth reproduktor ke spárování, vysílač Bluetooth se vypne a LED dioda přestane svítit.4. Chcete-li spárovaný přístroj odpojit, vypněte gramofon nebo vypněte Bluetooth párování na Bluetooth reproduktoru.

OK, stejně to ale znamená, že se vyhledává na straně gramofonu. Pokud nenajde ten reproduktor, tak musíš reproduktor přepnout do párovacího režimu.

Vyhledává se na obou stranách. Zkusila jsem zapnout gramofon a potom párování na repráku. Nic. Zkusila jsem to i opačně - zapnout párování na repráku a potom gramofon. Oba blikají, oba vyhledávají, ale nespojí se.

Ne, na straně reproduktoru se určitě nevyhledává, tam se jen aktivuje párovací režim, ale vyhledání musí vždycky probíhat na straně aktivního zařízení (zdroj zvuku, tedy gramofon).

Jinak při info, obecně to funguje tak, že jedno zařízení čeká na vyhledání a druhé vyhledává. Přičemž v případě reproduktoru a zdroje zvuku vyhledává vždycky zdroj zvuku. Není možné, aby současně vyhledávala obě zařízení. To druhé zařízení (reproduktor) musí být jen v párovacím režimu, aby ho gramofon mohl vyhledat.

Jasně, v pořádku, to jste mi objasnil už v předchozí odpovědi a teď tu jen slovíčkaříme. Napsala jsem, že oba vyhledávají - myšleno, že je u obou zapnutý párovací řežím, což dávají oba přístroje najevo blikáním. Vyhledává tedy gramofon. A teď zpět k mému problému - proč ten reproduktor nenajde?

Zkus reset a znovu párování:How do I reset my Marshall Acton Bluetooth speaker?1. Push and hold the SINGLE/MULTI MODE button and the SOURCE knob for 7 seconds until both the Single and Multi Mode indicators are lit. 2. The Speaker is reset to its factory state, restored to setup mode and ready to be configured.

Děkuju, doufala jsem, že tohle zabere, ale nestalo se tak. I přestože je reprák v továrním nastavení a z pc i telefonu je vymazaný. Napadá mě jen, že by se mělo to samé udělat s gramofonem, možná že ten si pamatuje původní reprák (normálně se na něj připojí, když ho zapnu), ale nenašla jsem jak to udělat.

V manualu nic o resetu gramofonu neni, ono je to dost mozna pomerne tupe zarizeni, ve kterem toho k resetovani moc neni. Je tam jen zminka o zruseni parovani podrzenim vypinaciho tlacitka 3 sekundy. Mozna bych to zkusil, treba stale hleda stary reproduktor.

Děkuju, určitě je to v tomhle tupé zařízení. Vypínací/zapínací tlačítko na gramofonu je přecvakávací, tzn., že nejde podržet. Prostě se přescvakne a je vypnutý (nebo zapnutý).

V pripade prehravani pres BT reproduktor muzes s klidem vypustit z reprodukcniho retezce ten gramofon a poustet si hudbu treba pres telefon ze Spotify apod. - bude to jednodussi a pohodlnejsi.A jestli trvas na vizualni kulise, muze se tam ten "gramofon" tocit na prazdno, vyjde to vicemene na stejno

Ty jsi genius, dekuju! A nebo třeba můžu ten gramofon rovnou prodat a točit desku na zemi. Nebo můžu z řetězce vypustit i bedničku a mobil a prostě si zpívat nebo mít ticho.

Desky se prehravanim opotrebovavaji, pokud mate analogovy zvuk, tak neni zbyti, ale pokud poslouchate digitalne (coz pres bluetooth samozrejme poslouchate), tak opravdu nema moc smysl stale dokola prehravat desku. Osobne bych asi uvazoval o digitalizaci, ale samozrejme zalezi na sbirce desek, kterou mate, muze to byt dost casove narocna zalezitost a chapu, ze se vam do toho nechce. Vyhodou je, ze nebudete zbytecne opotrebovavat desky, muzete si o dost snaz pustit pisne z vice desek a v neposledni rade, pokud budete parovat bluetooth reproduktor s PC, mobilem, pripadne nejakym digitalnim prehravacem s displejem, tak budete mit lepi prehled o tom, jak parovani probiha a pripadne co selhava.

pokud pominu etický faktor a to, že teoreticky může jít o nějaké exotické nedostupné nahrávky, tak leccos lze různě postahovat, případně lze sehnat / půjčit CD a z nich naripovat do FLAC nebo MP3 s dostatečně vysokým bitrate. Na kvalitě hudby se to negativně neprojeví a nebude se opotřebovávat žádné médium = kvalita podání bude pořád stejně dobrá.

Díky, za reakci. Já samozřejmě rozumím všem argumentům a už při koupi gramofonu jsem s klukama v prodejně řešila, že propojovat ho přes bluetooth není ideální. Jsem si vědoma všeho kolem analogového a digitálního zvuku, samozřejmě mám Spotify a dá se říct vše, co mám na deskách, mám i v digitálu. Mám malý byt, kam nechci pořizovat velké reprobedny pro analogové hraní, protože to není potřeba a nejsem takový audiofil (abych použila termín, který se tu přetřásá), který by potřeboval čistě analogový zvuk. Jen si chci občas pustit oblíbenou hudbu i z gramce pro ten pocit praskání při pouštění desky a atmosféru. Jsem si vědoma i opotřebování desek, proto má frekvence hraní není nijak velká a gramofon mám i proto, že se mi líbí ho v bytě mít, stejně jako sbírku desek. A třeba někdy v budoucnu přejdu na analog, momentálně jsem ale jako dar ke kolaudaci bytu dostala nový reproduktor a jen jsem tu vznesla žádost o radu, proč se mi nedaří s gramofonem spárovat. Řešení se tu zatím nenašlo a namísto toho dostávám přednášku o retro pozérství, konzum repráku a soustruhu s keramickou deskou - to není samozřejmě na Vás, ale na diskutující, na které jste reagoval. Spíš zkusím asi zajít do nějaké prodejny s gramofony a tam to probrat, bude to jednodušší, než tady, i když pravděpodobně dostanu přednášku stejně.

1) to, že gramofon přehráváním ničí desky je fakt a u levných přenosek o to víc. Pokud ti to nevadí, že desky budou hrát čímdál hůř, je to tvoje věc...2) nediv se reakcím, protože ta kombinace je fakt divná - být ten reprák připojený kabelem (což ten reprák umí), vyhneš se dvojímu převodu z digitálu na analog, který prostě tu hudbu degraduje

Ten gramofon nahrad treba mobilem a prehravanim ze Spotify, protoze pokud to prozenes skrze BT pripojeni, tak je vazne vcelku jedno co je jako zdroj. Bude to i mnohem pohodlnejsi a pravdepodobne zvukove lepsi nez ten "gramofon", o kterem tu spravne padlo ze je spis takovy soustuh a velice rychle ty desky znici.

a předpokládám, že pokud jde o efekt gramofonu, tak to zvládne nějaký ekvalizér na telefonu - přidat praskání apod.

pravda je, že mne trochu překvapuje, že si někdo pořídí gramofon a pak z něj hraje přes levný Bluetooth repro... Na retro pozérství mi to přijde absurdní s ohledem na ten konzum reprák, audiofil by to v životě nepřipojil přes BT, tak jedině, že by někdo zdědil množství desek a chtěl je mermomocí hrát bez ohledu na to, zda to s ohledem na zařízení má smysl...Já bych si asi obsah těch desek natahal z netu a pouštěl z nějakého digitálního zařízení - třeba tablet sloužící jako jukebox...

Navíc tohle není gramofon, ale celkem jistě soustruh s keramickou přenoskou. Takže každé přehřání desky ji slyšitelně opotřebovává, až si desky zničí k neposlouchatelnosti.

hlavně vím, že gramofon si pořizují lidi, co mají rádi analogové podání zvuku. Tady se to prožene dvakrát analog/digitál převodem - poprvé A/D v gramofonu, pak D/A v repro - každé to dělá jiný čip, tedy to může být na kvalitě docela znát (teda pro cílovou skupinu uživatelů gramofonu)...PS: jo, taky už mne napadlo, že v dnešní době by nebyl problém z nefunkčního starého gramce / kotoučáku / tape decku vyrobit např. s využitím Raspberry "fake" retro přehrávač, co reaguje na všechny ty čudly, ale hraje z flash paměty třeba z FLACu...

Obavam se ze nic jineho nez pozerstvi v tom neni, protoze jinak to nedava v podstate smysl.Osobne za pozu povazuju gramofony obecne, je to ve vsech smerech prekonana technologie... a pouzivat to jen kuli nejake nostalgii nebo ritualu?!

Někdy je to pozérství, protože je to hrozně cool mít otáčející se placku, jenže to se týká spíš lidí, co mají opravdu high-end techniku a špičkovou magnetodynamickou přenosku, která desky opotřebovává jen minimálně a určitě si poslech nemrší nějakým laciným BT reproduktorem. No a pak je ještě vyšší level pozérství, kdy si koupí laciný šunt s krystalovou přenoskou a hoblují na tom desky až do zničení a myslí si, že je to stejně cool, jako v tom prvním případě A pak jsou ještě lidi, kteří o tom jednoduše nic neví a jen jsou líní shánět nahrávky v nějaké jiné podobě a v klidu si hoblují svoje desky, které nakupovali v mládí a vůbec netuší, že každým přehráním na takovém soustruhu uberou značnou část životnosti desky. Místo aby si to teda když už, tak jednorázově přehráli do digitální podoby a pouštěli z USB flash, aby si zbytečně neničili desky.

Gramodesek mame celou skrin, vsemozne zanry co sbiral otec (takze je tam hodne country, ale najde se tam treba i Nevermind od Nirvany,alba od Beatles, Rolling Stones atd.). I ten gramofon by byll (Tesla NC450), vcetne doboveho samo-domo stereo zesilovace a reprobeden, ale nejak jsem jeste nenasel chut se tomu venovat.

Vyřešeno. Koupila jsem 10 metrový kabel a vykašlala se na bt. Díky všem, co se mi snažili pomoct i těm, co mi sem přišli jen vynadat. ;)

Verze bluetooth jsou zpětně kompatibilní, takže to by problém být neměl. Pokud nemáš některý z reproduktorů zapnutých, tak by bez problému měl jít připojit další reproduktor. Zařízení je jedno kolik zařízení bylo spárováno.

Děkuju, v tom jsem si říkala, že by mohl být problém. Každopádně jiný reproduktor spárovaný nemám. Ten, ze kterého byl gramofon zvyklý hrát, je vypnutý.